Czołowe zderzenie dwóch BMW. Nie żyje 22-letni kierowca jednego z aut

Na Podkarpaciu miał miejsce tragiczny wypadek drogowy. W czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych marki BMW, śmierć poniósł 22-letni kierowca jednego z aut.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w miejscowości Mała (powiat ropczycki), do którego doszło w czwartek 17 sierpnia po godzinie 9. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 22-letni kierujący BMW serii 3, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka SUV-em marki BMW, którym podróżowały cztery osoby. Więcej wiadomości z polskich dróg znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Cztery osoby trafiły do szpitala

Zielony sedan został mocno rozbity. Niestety, jadący nim 22-letni mieszkaniec gminy Wielopole Skrzyńskie poniósł śmierć w wyniku doznanych obrażeń. Biały SUV wskutek zderzenia dachował i wylądował w polu. 29-letnia kierująca oraz trójka pasażerów (w tym dwoje dzieci w wieku 2 i 5 lat) zostali przewiezieni do szpitala.

Ostrożna jazda podstawą bezpieczeństwa na drodze

Policjanci ruchu drogowego przypominają, że podstawą bezpiecznej jazdy zawsze jest uważne obserwowanie otoczenia, ostrożność oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze i własnych umiejętności. Jedną z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych jest prędkość. Niestety, wypadki, do których dochodzi przez niedostosowanie jej do warunków jazdy, niosą ze sobą najpoważniejsze konsekwencje. To w nich ginie najwięcej osób i najwięcej ich uczestników odnosi bardzo poważne obrażenia.

Do nieszczęśliwych zdarzeń prowadzi też błędne interpretowanie przepisów lub lekceważący stosunek do przyjętych prawem zasad. Respektowanie na jezdni oznakowań oraz reguł określonych w kodeksie drogowym to podstawa bezpiecznej jazdy.

Zobacz wideo 20-latek uciekał przed policjantami. W aucie wiózł kobietę z niemowlakiem
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.