Pościg w Słubicach. 20-latek zebrał 241 punktów karnych. Przewoził kobietę z niemowlakiem

20-latek posiadający dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, uciekał ulicami Słubic, przewożąc w BMW młodą kobietę z niemowlakiem. Popełnił 30 wykroczeń, w tym spowodował dwie kolizje i zebrał łącznie 241 punktów karnych. Trafił do aresztu i grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach opublikowali film z pościgu za samochodem marki BMW, który rozegrał się na ulicach miasta w czwartkowe popołudnie (10 sierpnia). Funkcjonariusze przebywając na służbie zamierzali skontrolować kierowcę sedana, w związku z podejrzeniem jazdy mimo posiadanych sądowych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Polecenie zatrzymania BMW nie zostało jednak wykonane i mężczyzna rozpoczął brawurową ucieczkę. Więcej wiadomości z polskich dróg znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Uciekinier gnał ulicami miasta z nadmierną prędkością, wyprzedzał pojazdy przekraczając linie ciągłe, przejścia dla pieszych, zmuszał pojazdy jadące z naprzeciwka do gwałtownego hamowania omal nie doprowadzając do zderzenia. Przejeżdżał strefy wyłączone z ruchu, nie stosował się do sygnalizatorów świetlnych, przejeżdżał z impetem przejścia dla pieszych, nie zwracając uwagi czy ktoś się na nich znajduje

- relacjonują w komunikacie prasowym słubiccy policjanci.

Zobacz wideo Brawurowa ucieczka 20-latka. W BMW wiózł kobietę z niemowlakiem

Uciekał mimo utraty opony 

Uciekinier chciał za wszelką cenę zgubić pościg i nie zważał na to, że doprowadza do uszkodzeń samochodu. W pewnym momencie z prawego tylnego koła spadła opona. Nie przeszkadzało to jednak mężczyźnie w kontynuowaniu ucieczki. Do zatrzymania ściganego doszło na ulicy Obozowej w Słubicach, po tym, jak stracił panowanie nad pojazdem i BMW zostało unieruchomione. Po zatrzymaniu policjanci potwierdzili, że ścigany to 20-latek mający dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Co więcej, podczas ucieczki w samochodzie znajdowała się młoda kobieta z niemowlakiem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Uciekinier popełnił 30 wykroczeń drogowych 

Policjanci wyliczyli, że młody człowiek prowadzący BMW popełnił 30 wykroczeń drogowych (w tym dwie spowodowane kolizje), za które taryfikator przewidział łącznie 241 punktów karnych. W konsekwencji swojego postępowania usłyszał zarzuty dotyczące sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym, złamania sądowych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Na wniosek słubickiej prokuratury, sąd wydał nakaz aresztowania 20-latka na dwa miesiące. Za jego nieodpowiedzialne zachowanie grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.