67-latek z BMW zignorował czerwone światło i zapory. Zmusił maszynistę do awaryjnego hamowania

Policjantom z Radymna udało się ustalić tożsamość prowadzącego BMW, który 28 lipca w Ostrowie zignorował czerwone światło i objeżdżając zapory, wjechał na przejazd kolejowy. Swoim skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem zmusił maszynistę pociągu do awaryjnego hamowania. Teraz kierowca odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło dokładnie 28 lipca tuż przed godz. 6.00. Świadek, który poinformował policję o zdarzeniu, przejeżdżając przez Ostrów, zauważył, że na przejeździe kolejowym pomiędzy opuszczonymi z obydwu stron półzaporami, znajduje się pojazd typu SUV oraz pociąg osobowy. Więcej informacji dotyczących działań policji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kierowca BMW zignorował czerwone światło i opuszczone zapory

Według zgłaszającego maszynista był zmuszony do nagłego hamowania, przez co pociąg zatrzymał się w rejonie przejazdu kolejowego. Po chwili kierowca BMW ponownie ominął opuszczone półzapory i odjechał z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku. Niebezpieczny incydent został zarejestrowany przez kamery monitoringu.

Zobacz wideo

Jak przekazał zespół prasowy komisariatu w Radymnie - "Na podstawie zabezpieczonego nagrania monitoringu, policjanci ustalili pojazd, który brał udział w tym zdarzeniu. Funkcjonariusze dotarli także do kierującego bmw, którym okazał się 67-letni mieszkaniec gminy Radymno". Emeryt nie może jednak liczyć na taryfę ulgową. Mężczyzna usłyszał już zarzuty naruszenia na przejeździe kolejowym zakazu wjazdu za sygnalizator przy sygnale czerwonym i spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Dla przypomnienia, złamanie przez kierującego pojazdem na przejeździe kolejowym zakazu wjazdu za sygnalizator przy sygnale czerwonym grozi mandatem w kwocie 2 tys. zł. Taki sam mandat grozi nie tylko kierowcom, ale również pieszym. Co więcej, wykroczenie to w przypadku recydywy (ponowne popełnienie go w ciągu dwóch lat) grozi podwójną kwotą mandatu.

Mandaty za wykroczenia na przejeździe kolejowym

Poniżej prezentujemy listę pozostałych mandatów, jakie grożą kierowcom łamiącym przepisy w obszarze przejazdów kolejowych:

  • 2000 zł – wjazd na przejazd kolejowy, kiedy nie ma za nim wystarczająco dużo miejsca do jego opuszczenia;
  • 1000 zł  – wyprzedzanie na przejeździe kolejowym lub przed nim; wyprzedzanie przy przejeżdżaniu przez tory tramwajowe lub przed nimi;
  • 300 złotych – zatrzymanie się na przejeździe kolejowym lub tramwajowym oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu; nieusunięcie pojazdu na przejeździe kolejowym lub tramwajowym;
  • 250 złotych – omijanie innego pojazdu, który czeka na otwarcie ruchu na przejeździe kolejowym lub tramwajowym, jeżeli wymaga to wjechania na część jezdni przeznaczoną do jazdy w przeciwnym kierunku;
  • 100 złotych – naruszenie zakazu postoju przed lub za przejazdem kolejowym na odcinku od przejazdu do słupka wskaźnikowego z jedną kreską.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.