Akcja wymierzona w fanów wyścigów ulicznych we Wrocławiu. Posypały się mandaty

Policjanci z dolnośląskiego garnizonu prowadzili w nocy z soboty na niedzielę (29-30 lipca) wzmożone działania wymierzone w uczestników nielegalnych wyścigów. Podczas akcji sprawdzali czy kierowcy poruszają się po drogach w sposób zgodny z przepisami oraz zatrzymywali do kontroli "nocnych marków".

Wrocławscy policjanci wraz z funkcjonariuszami sąsiednich komend powiatowych oraz komendy wojewódzkiej, w miniony weekend prowadzili operację przeciw kierowcom pozwalającym sobie na zbyt dużo w ruchu drogowym. Jak czytamy w komunikacie prasowym opublikowanym przez wrocławską policję, działania były efektem uzyskania przez mundurowych informacji, że na terenie stolicy Dolnego Śląska mają się odbyć nielegalne wyścigi. Więcej o policyjnych akcjach piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

Głównym celem przeprowadzonych działań była poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu oraz napiętnowanie niepożądanych zachowań kierowców na drogach Wrocławia i okolic. Wszelkie przejawy brawury zmotoryzowanych kończyły się mandatami. Policjanci zwracali dodatkowo uwagę na stan techniczny pojazdów oraz obowiązkowe wyposażenie. Jeśli warunki techniczne dopuszczenia pojazdu do ruchu nie były spełnione, kierowcy tracili dowody rejestracyjne.

126 skontrolowanych pojazdów w jedną noc

Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 126 pojazdów i wylegitymowali 142 osoby. Efekt prowadzonych działań to zatrzymane 4 dowody rejestracyjne pojazdów i 26 nałożonych mandatów karnych w związku z ujawnionymi wykroczeniami. Jednemu kierującemu mundurowi zatrzymali prawo jazdy. W związku z przekroczeniem prędkości mundurowi ukarali mandatami siedmiu kierujących. W działaniach wykorzystane zostały m.in. nieoznakowane radiowozy.

Jak poinformować o nielegalnych wyścigach

Informacje o nielegalnych wyścigach można zgłaszać anonimowo. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112. Jeśli zjawisko organizacji wyścigów w danym miejscu się powtarza, można takie zgłoszenie zamieścić w internetowej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz wideo 20-latek kręcił bączki na parkingu. Zatrzymała go obudowa słupa
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.