Skoda Scala i Skoda Kamiq po liftingu. Już wiemy, co zmieni się w wyglądzie aut

Skoda zaprezentowała grafiki przedstawiające dwa kompaktowe modele aut po zabiegu odmłodzenia. To Skoda Scala i Skoda Kamiq, których oficjalna premiera odbędzie się 1 sierpnia 2023 roku.

Skoda Scala i Skoda Kamiq po liftingu otrzymają nieco bardziej wyostrzony design sylwetek, liczne ulepszenia technologiczne, a także funkcje znane z pojazdów z wyższych segmentów. Modernizacje mające dostosować auta do aktualnych rynkowych trendów, zostaną zafundowane pojazdom cztery lata po rozpoczęciu ich produkcji. Więcej o nowych samochodach piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

Przede wszystkim oba modele będą się charakteryzować przeprojektowanymi reflektorami, grillami i zderzakami. Jak podaje czeski producent, zmiany uzupełnią nowe, eleganckie obręcze kół ze stopów lekkich. W modelu Scala poza nową sygnaturą świetlną, kratka wlotu powietrza w zderzaku będzie podzielona dodatkowymi skrzydłami, pomalowanymi w kolorze nadwozia. Znajdują się one również w dyfuzorze na zmodernizowanym tylnym zderzaku. Lampy z tyłu także będą wyglądać nieco inaczej.

Odświeżona Skoda Kamiq dostanie inny górny element wąskich reflektorów, który teraz będzie smuklejszy. Grill urośnie oraz i będzie bardziej pionowy. Zmieni się kształt zderzaka oraz nowego wyrazu nabiorą kontrastowe srebrne elementy, imitujące dolne osłony zderzaków. Tak samo jak w modelu Scala, również wyżej zawieszony nad ziemią Kamiq otrzymał zmodernizowane tylne lampy, ze smuklejszą grafiką świetlną. 

Skoda na razie nie podaje szczegółów w temacie wprowadzonych zmian technologicznych oraz modernizacji wyposażenia. To samo dotyczy kwestii układów napędowych zastosowanych w autach. Długo jednak nie będziemy musieli czekać na te informacje. Premierę samochodów zaplanowano na 1 sierpnia 2023 r. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo Senior na wózku inwalidzkim potrącony na przejściu dla pieszych w Sulechowie
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.