Odnaleźli Audi A5 skradzione pod koniec 2022 roku. Auto stało w sąsiednim powiecie

Audi A5 Coupe, które zostało skradzione w jednej z miejscowości na terenie powiatu złotoryjskiego (woj. dolnośląskie), zostało odnalezione w sąsiednim powiecie karkonoskim. Samochód był poszukiwany od 20 grudnia 2022 roku.

Jeleniogórscy policjanci poinformowali w komunikacie prasowym o odnalezieniu pojazdu marki Audi, wartego kilkadziesiąt tysięcy złotych. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze poszukiwali niemieckiego coupe od niespełna siedmiu miesięcy. Śledczy w toku prowadzonych w tej sprawie czynności zdobyli informację, że pojazd najprawdopodobniej znajduje się na jednej z posesji w powiecie karkonoskim. Przypuszczenia te potwierdziły się, kiedy policjanci przystąpili do działań.

Dwóch mężczyzn trafiło do aresztu

Odnalezione Audi A5 Coupe zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy, a sprawcy kradzieży zidentyfikowani w wyniku dalszego postępowania. Jak podają policjanci, przestępstwa dopuścił się 49-letni właściciel posesji, na której odnaleziono skradziony pojazd, wspólnie z 36-letnim mieszkańcem powiatu złotoryjskiego. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie. Usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Za popełnienie czynu, o dokonanie którego są podejrzani, odpowiedzą przed sądem, a grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzione pojazdy odnajdywane w Polsce

Na terytorium Polski służby mundurowe regularnie ujawniają pojazdy różnego typu pochodzące z przestępstw, do których doszło zarówno na terenie naszego kraju, jak i za granicą. W walce ze złodziejami, paserami oraz przemytnikami aut pomaga wiedza, doświadczenie, działania operacyjne, nowoczesny sprzęt, międzynarodowa współpraca służb czy dostęp do europejskich baz danych o kradzionych pojazdach. Więcej o sprawach rozwiązanych przez policjantów piszemy na Gazeta.pl

Zobacz wideo Tak wygląda wyścig słoni. Od 1 lipca kierowcy ciężarówek nie mogą tak wyprzedzać
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.