Kradzione Mercedesy i masa różnych części. Jedno z aut jest szczególne

Kryminalni z Mogilna we współpracy z policjantami z Gorzowa Wielkopolskiego zlokalizowali i zlikwidowali dziuplę samochodową. Znaleźli i zabezpieczyli trzy Mercedesy skradzione na terytorium Niemiec oraz masę podzespołów zdemontowanych z różnych pojazdów.

Mogileńscy kryminalni podczas operacji prowadzonej wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, w dniu 1 maja weszli na teren jednej z posesji w gminie Mogilno (woj. kujawsko-pomorskie). Z ustaleń policjantów wynikało, że w miejscu tym znajduje się Mercedes-Benz Klasy G Steyr-Daimler-Puch pochodzący z kradzieży dokonanej na terenie Niemiec. Ta charakterystyczna wersja Mercedesa cechującego się wyjątkowymi właściwościami jezdnymi w trudnych warunkach, była niegdyś produkowana dla Bundeswehry. Dziś modele te są cenionymi youngtimerami, dlatego z demobilu trafiają do cywila.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, przypuszczenia śledczych były słuszne. Na tyłach posesji oprócz poszukiwanej terenówki, ujawnione zostały jeszcze dwa inne Mercedesy pochodzące z przestępstwa. Auta te w systemach informatycznych widniały jako utracone. Dodatkowo na terenie posesji oraz w budynkach garażowo-gospodarczych ujawniono wiele różnego rodzaju części samochodowych pochodzących z aut różnych marek, w tym 30 silników. Pośród podzespołów magazynowano także elementy karoserii z widoczną ingerencją w pola numerowe.

Mogileńscy policjanci pracują nad sprawą z udziałem eksperta z dziedziny mechanoskopii Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Ustalają czy zabezpieczone przez nich części również pochodzą od skradzionych pojazdów oraz w jakich okolicznościach usunięte zostały z nich numery VIN.

Do sprawy zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie 31-letniego właściciela posesji, któremu przedstawiono zarzut paserstwa. Prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. Mężczyźnie grozi kara do lat 5 pozbawienia wolności. Więcej o kradzieżach pojazdów piszemy na Gazeta.pl.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.