Licznik przekroczył już cztery tysiące. Ford w ramach FDSFL szkoli młodych kierowców

Podczas szkoleń Ford Driving Skills for Life w samej Polsce już ponad 4000 młodych kierowców podwyższyło swoje umięjętności i zrozumiało, jakie niebezpieczeństwa czekają na nich na drodze. Program jest darmowy i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Rok temu mieliśmy okazję brać udział w programie Ford Driving Skills For Life na warszawskim Bemowie. To inicjatywa Forda, której celem jest szkolenie tysięcy młodych kierowców rocznie na całym świecie. Dosłownie. W samej Polsce przeszkolono już ponad 4000 młodych kierowców. W zeszłym roku pisaliśmy o 3700 kierowcach. Liczby rosną dynamicznie. W całej Europie przeszkolono 50 000 młodych kierowców. O bezpieczeństwie w ruchu drogowym piszemy regularnie na stronie głównej gazeta.pl.

Ford Driving Skills for Life 2023 r.

Już po raz siódmy spotkaliśmy się w Polsce z młodymi kierowcami. W tym roku odwiedziliśmy Gdańsk. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się jak rozpoznawać zagrożenia na drodze, panować nad pojazdem czy kontrolować prędkość. W tym roku program Ford Driving Skills For Life poruszał także kwestie związane z prowadzeniem pojazdów elektrycznych.
Pojawiły się również zajęcia związane z międzynarodową kampanią Forda „Podziel się drogą". Akcja ta ma na celu popularyzację dobrych zachowań wśród rowerzystów oraz kierowców, a także promowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uprzejmości i empatii. W tym roku w bezpłatnym szkoleniu uczestniczyło ponad 300 osób. Oznacza to, że od 2016 roku przeszkoliliśmy ponad 4000 młodych kierowców. To wszystko ma bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach

- powiedział Mariusz Jasiński, Dyrektor Komunikacji i Public Relations Ford Polska. Szkolenie praktyczne i teoretyczne obejmie zagadnienia koncentrujące się na krytycznych czynnikach wpływających na kolizje drogowe, między innymi rozpoznawanie zagrożeń, kontrolowanie prędkości, panowanie nad pojazdem czy rozpraszanie uwagi.

 

Akcja "Zaparkuj Samochód"

Uzupełnieniem szkolenia Ford Driving Skills Ford Life była kampania informacyjna „Zaparkuj Samochód", w której instruktorzy zachęcali wszystkich do pokonywania krótkich dystansów pieszo, rowerem lub hulajnogą. W dzisiejszych czasach odpowiedzialna jazda oznacza bowiem troskę o środowisko.

Więcej o:
Copyright © Agora SA