Pościg za kradzionym Volvo zakończony rozbitym autem i ujęciem 26-latka

Policjanci z Cieszyna zatrzymali podczas pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 26-latek jechał skradzionym autem, był pod wpływem narkotyków, nie posiadał uprawnień do kierowania i obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci opublikowali film z pościgu za samochodem osobowym, który rozegrał się w sobotę 20 maja. Wszystko rozpoczęło się na jednej z ulic Ustronia (woj. śląskie), gdzie kierujący Volvo nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pojazd miał zamontowane tablice rejestracyjne, które były zgłoszone jako skradzione. Zmotoryzowany ignorował sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i próbował za wszelką cenę uniknąć spotkania z mundurowymi. Więcej o niebezpiecznych sytuacjach na drodze piszemy na Gazeta.pl.

Z komunikatu prasowego dowiadujemy się, że uciekinier poruszał się miejscami z prędkością przekraczającą 180 km/h. Po kilkunastu kilometrach pościgu, na wysokości Świętoszówki, kierujący nie opanował samochodu i skręcając z drogi ekspresowej w skrzyżowanie z ulicą Bielską, uderzył w bariery ochronne. W rozbitym samochodzie wystrzeliły poduszki powietrzne i pojazd został unieruchomiony. Z samochodu wysiadło dwóch młodych mężczyzn, którzy próbowali uciekać dalej pieszo, ale zostali obezwładnieni i zatrzymani.

Zobacz wideo Policyjny pościg za skradzionym samochodem

Po sprawdzeniu auta w bazach danych wyszło na jaw, że Volvo pochodziło z kradzieży dokonanej na terenie Bielska-Białej. Przeprowadzone badanie na zawartość środków odurzających w organizmie wstępnie potwierdziło, że kierujący Volvo jest pod ich wpływem. Od 26-latka została pobrana do dalszych badań. Ponadto uciekinier nie posiadał prawa jazdy, a dodatkowo miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zatrzymany teraz odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, niestosowanie do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, kradzież pojazdu oraz kradzież dokumentów. W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku na obecność narkotyków w organizmie, mężczyzna usłyszy także zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających. 26-latek za popełnione przestępstwa może trafić do więzienia nawet na 5 lat, a za liczne wykroczenia w ruchu drogowym grozi mu grzywna do 30 tysięcy złotych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.