Autostrada A4 zwężona. Pojedziesz wolniej i tylko jednym pasem

Sezon remontowy trwa w pełni na południu Polski. Katowicki oddział GDDKiA ostrzega kierowców przed kolejnymi utrudnieniami na autostradzie A4. Na czas remontów nawierzchni służby zwężą jezdnie autostrady do jednego pasa ruchu.

Planujesz podróż autostradą A4 na Górnym Śląsku? Przygotuj się na spore utrudnienia. Drogowcy rozpoczęli bowiem kolejne remonty nawierzchni jednej z najdłuższych autostrad w Polsce (aż 680 km długości – od granicy z Niemcami do przejścia granicznego z Ukrainą). GDDKiA ostrzega m.in. o zmianie w organizacji ruchu na odcinkach A4 w pobliżu Gliwic.

Zobacz wideo Pościg na A4

Od 8 do 12 maja 2023 r. ekipy drogowe zajmą się naprawą nawierzchni na odcinku A4 pomiędzy węzłem MOP Chechło i węzłem Ostropa. Na jezdni w kierunku Katowic służby zwężą jezdnię do jednego pasa ruchu. Na czas prac remontowych obowiązuje także ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Dzień później (od 9 maja 2023 r.) rozpoczną się prace na jezdni w kierunku Wrocławia. Służby zajmą się nawierzchnią na odcinku pomiędzy węzłami Bojków (ok. 2 km za węzłem) i Ostropa. Na drodze o długości 4,4 km zostanie zwężona jezdnia (do jednego pasa ruchu) oraz wprowadzone ograniczenie dopuszczalnej prędkości. Podczas remontu będzie obowiązywać limit 80 km/h. Na tym nie koniec.

Na utrudnienia trzeba także się przygotować w pobliżu Katowic i Mysłowic. Na 331 km autostrady A4 trwają prace nad wymianą barier drogowych. 10 km dalej w kierunku Tarnowa (342 km trasy) zamknięto pas awaryjny i część prawego (planowany termin zakończenia prac to koniec listopada 2023 r.). Do końca czerwca zamknięta będzie łącznica węzła Mysłowice (relacja Mysłowice – Kraków). Aż do końca listopada 2023 r. obowiązuje zaś ograniczenie prędkości do 50 km/h na 347 km drogi w pobliżu Brzęczkowic. Znacznie krócej trzeba będzie zaś poczekać na otwarcie zamkniętego zjazdu z A4 na S1 (także w pobliżu Brzęczkowic). Planowany termin otwarcia to 15 maja 2023 r.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.