Z Warszawy prosto nad morze. Rusza budowa nowego odcinka S7, to brakujące 13 km

Drogowcy mogą rozpocząć prace nad nowym odcinkiem drogi ekspresowej S7 na Mazowszu. W miejsce starej dwujezdniowej drogi krajowej numer 7 pojawi się długo oczekiwana droga ekspresowa na odcinku Siedlin - Załuski.

Po długich przygotowaniach i spełnieniu niezbędnych formalności wreszcie można przystąpić do prac w terenie. Drogowcy otrzymali już od wojewody mazowieckiego decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej drogi ekspresowej S7. To odcinek Siedlin - Załuski o długości 13 km.

Zobacz wideo Pościg na autostradzie

Na 13 km odcinku przyszłej S7 powstanie nie tylko główna trasa dwujezdniowa z trzema pasami ruchu, drogi równoległe i urządzenia ochrony środowiska (przejścia dla zwierząt, ekrany akustyczne) i bezpieczeństwa ruchu drogowego (m.in. bariery ochronne). Zaplanowano także dwa węzły drogowe - Poczernin i Przyborowice. Cała trasa zostanie wybudowana po istniejącym śladzie dotychczasowej drogi krajowej.

S7 od Gdańska do Płońska

Od grudnia 2022 r. można już przejechać drogą ekspresową S7 pomiędzy Gdańskiem a Płońskiem (kierowcy mają już do dyspozycji 275 km trasy). W ciągu kilku najbliższych lat trasa wydłuży się o kilka kolejnych odcinków. Od września 2022 r. trwają prace na odcinku Modlin Czosnów. W grudniu 2022 r. rozpoczęto zaś roboty pomiędzy Załuskami a Modlinem. Potrwają jeszcze przez najbliższe dwa lata. Zależnie od odcinka termin zakończenia robot to okres wiosna i lato 2025 r.

Do połączenia drogi ekspresowej S7 z Warszawą oraz węzłem z drogą ekspresową S8 brakuje już niewiele. Pozostały jeszcze tylko dwa odcinki kluczowej trasy nad Bałtyk. Drogowcy przygotowują obecnie dokumentacją przetargową dla dróg Czosnów - Kiełpin (do 11 maja można składać oferty na projekt i budowę) i Kiełpin - Warszawa (w oczekiwaniu na ogłoszenie przetargu na wykonanie projektu budowlanego i uzyskania decyzji środowiskowej). Więcej wiadomości na temat motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.