Dachował mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Trzy 16-letnie pasażerki w szpitalu

40-letni kierowca prowadzący pojazd osobowy pod wpływem alkoholu, stracił panowanie nad Volkswagenem i doprowadził do dachowania. Autem podróżował z trzema 16-latkami. Wszystkie osoby doznały obrażeń i zostały przewiezione do szpitala.

Policjanci z Kościerzyny ustalają przyczyny oraz okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę 22 kwietnia na drodze powiatowej na terenie miejscowości Dębogóry (woj. pomorskie). Kierujący Volkswagenem Bora nie zdołał utrzymać pojazdu na jezdni, zjechał na pobocze i dachował.

Badanie na trzeźwość 40-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego wykazało, że miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Z kierowcą podróżowały trzy 16-latki. Wszyscy z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Jak czytamy w komunikacie prasowym pomorskiej policji, mundurowi, którzy pojawili się na miejscu, sporządzili oględziny rozbitego samochodu. Technik kryminalistyki zrobił zdjęcia, wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które mogą okazać się pomocne w dokładnym ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia. 

Do 3 lat pozbawienia wolności

Mężczyźnie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także narażenie innych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym. Dlatego pijanym osobom nie należy pozwalać na jazdę samochodem. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, niezwłocznie poinformujmy o tym właściwe służby. Dzięki obywatelskiej postawie i stanowczej reakcji być może zapobiegniemy tragedii na drodze. Więcej wiadomości na temat zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl.

Zobacz wideo Pijany kierowca potrącił pieszego
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.