Kierowca Audi przebił ceglaną ścianę. Porzucił auto i uciekł

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który wjechał samochodem osobowym w ceglaną ścianę budynku. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności porzucił rozbite Audi A4 i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołowie (woj. dolnośląskie) otrzymali zgłoszenie, według którego kierowca podejrzany o przebywanie w stanie nietrzeźwości, wjechał w ścianę budynku gospodarczego znajdującego się w jednej z miejscowości na terenie Gminy Wińsko. Jak czytamy w komunikacie prasowym, policjanci po przyjeździe na miejsce zastali rozbitego czerwonego sedana, a przed nim wybitą w budynku dziurę i stertę rozsypanych cegieł. Kierowcy jednak na miejscu nie było.

Mundurowi sprawdzili do kogo należy Audi A4 i bez trudu ustalili personalia kierowcy odpowiedzialnego za kolizję z budynkiem. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego. Mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia w celu uniknięcia odpowiedzialności, ponieważ prowadził pojazd pijany. Zatrzymany kierowca został doprowadzony do wołowskiej komendy.

Badanie stanu trzeźwości 26-latka wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo od kierującego została pobrana krew, która zostanie poddana szczegółowemu badaniu laboratoryjnemu, w celu ustalenia poziomu zawartości alkoholu w czasie kierowania pojazdem.

Mężczyzna odpowie przed wymiarem sprawiedliwości za popełnienie przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. W konsekwencji może zostać pozbawiony wolności do 2 lat, otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów silnikowych na minimum 3 lata, a także otrzymać karę finansową na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie od 5000 do 60 000 zł.

Więcej wiadomości na temat zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Pijany 26-letni kierowca potrącił pieszego
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.