U Forda bez zmian. Mustang najlepiej sprzedającym się na świecie samochodem sportowym

Ford Mustang, obchodzący właśnie 59. urodziny, w ciągu ostatnich 10 lat był najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym na świecie.

Z analizy danych rejestracyjnych Forda przeprowadzonej przez S&P Global Mobility o globalnych rejestracjach lekkich pojazdów z ostatnich 10 lat wynika, że Mustang pozostaje najlepiej sprzedającym się na świecie samochodem sportowym ostatniej dekady. Informacje pochodzą z raportów sumujących sprzedaż wg danych z oficjalnych źródeł rządowych oraz pozarządowych z 80 krajów, obejmujące 95 procent globalnych rejestracji nowych pojazdów. Sportowe coupe, zgodnie z definicją S&P Global Mobility, to zarówno dwudrzwiowe coupe jak i kabriolety.

Żaden inny samochód sportowy nie zagroził w ciągu ostatnich 10 lat dominacji Mustanga. Według wewnętrznych danych Forda, Stany Zjednoczone pozostają centrum najsilniejszego popytu na Mustanga. W USA stanowi on 78 proc. globalnej sprzedaży. Inne rynki, które odnotowały wzrost sprzedaży Mustanga w 2022 roku to Niemcy – wzrost o 17,0 proc., Wielka Brytania – wzrost o 14,4 proc., Szwajcaria – wzrost o 14,9 proc. i Bliski Wschód – 7,4 proc.

Zobacz wideo

Pawie 60 lat po debiucie Mustanga, czas na siódmą generację tego emocjonującego modelu. Kolejne wcielenie pojazdu z galopującym koniem w logo otworzy następny rozdział w historii motoryzacyjnej legendy. 

Nowy Ford Mustang będzie napędzany wolnossącym silnikiem 5.0 V8 lub rzędowym silnikiem 4-cylindrowym z turbodoładowaniem 2.3 EcoBoost. Do wyboru będzie skrzynia manualna lub automatyczna. Samochód w ofercie pojawi się w wersji nadwozia coupe oraz kabriolet i wejdzie na ponad 100 rynków na całym świecie. Latem bieżącego roku sprzedaż rozpocznie się najpierw w Ameryce Północnej. Więcej wiadomości na temat motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl.

Ford Mustang siódmej generacjiFord Mustang siódmej generacji Fot. Ford

Więcej o:
Copyright © Agora SA