e-Toll. Ruszasz w drogę na Wielkanoc? Nie zapomnij o bilecie. Mandat jest wysoki!

Gdy ruszasz w podróż państwowym odcinkiem autostrady nie zapomnij o bilecie autostradowym e-Toll. Zapominalstwo będzie bowiem bardzo kosztowne. Kierowca, który nie wniesie opłaty za przejazd musi liczyć się z wysokim mandatem karnym.

Nie wszystkie odcinki państwowych autostrad w Polsce są bezpłatne. Jeśli planujesz przejazd autostradą A2 na odcinku Konin-Stryków lub A4 pomiędzy Wrocławiem a Sośnicą musisz wnieść stosowną opłatę nawet w przypadku, gdy podróżujesz samochodem osobowym. Na wspomnianych odcinkach obowiązuje bowiem system e-Toll i tzw. e-bilet autostradowy.

Zobacz wideo Luksus nade wszystko

Kara za przejazd bez ważnego biletu jest dość słona. Tzw. opłata dodatkowa to wydatek 500 zł. W przypadku gdy zostanie wniesiona w ciągu 7 dni od daty doręczenia wezwania to wówczas można skorzystać z obniżki i wpłacić 400 zł.

Dla zapominalskich przewidziano nie tylko obniżkę opłaty dodatkowej. Wysokiej kary można uniknąć w przypadku, gdy tuż po przejeździe zakupimy należny bilet autostradowy.

Opłaty dodatkowej nie pobiera się, jeżeli w terminie 3 dni od dnia zakończenia przejazdu autostradą lub jej odcinkiem zostanie wniesiona opłata za ten przejazd, w sposób określony w art. 37a ust. 9. Ustawy o autostradach płatnych.

Gdzie można kupić bilet autostradowy w Polsce? Do wyboru zakup elektroniczny (strona etoll.gov.pl i aplikacja e-toll pl BILET lub wybranych banków, operatorów zdalnych płatności i ostrzegacza drogowego) lub tradycyjny na stacjach paliw sieci Lotos i Orlen.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.