Lancia szykuje nowe auta i pokazuje zdjęcia modelu zapowiadającego przyszłe samochody

Lancia przed zbliżającą się prezentacją nowego samochodu, która odbędzie się 15 kwietnia, podgrzewa atmosferę i publikuje pierwsze zdjęcia wyczekiwanego pojazdu.

Brand z Półwyspu Apenińskiego niedawno odmłodził swoje logo. Znak firmowy o zmienionej szacie graficznej nadal ma kształt tarczy i jest utrzymany w kolorze niebieskim. W połowie kwietnia podczas konferencji prasowej "Emozione Pu+Ra" poznamy natomiast nowy samochód koncepcyjny, którego fragmenty możemy zobaczyć na pierwszych opublikowanych zdjęciach. Nazwa tego pojazdu to po prostu Lancia Concept.

Innowacja i ponadczasowy design zawsze wyróżniały Lancię. Na fotografiach widzimy, że Lancia Concept otrzymała nietypowy kolisty dach, za sprawą którego do wnętrza ma wpadać jak najwięcej naturalnego światła słonecznego. Z tyłu pojawiają się kultowe okrągłe tylne lampy nawiązujące do rajdowej legendy Lancii Stratos. Nowy napis Lancia umieszczony pomiędzy tylnymi światłami jest wykonany bardzo charakterystyczną czcionką. Na tylnej szybie, poziome listwy interpretują w nowoczesny sposób słynną, chroniącą przed słońcem, strukturę inspirowaną wenecką żaluzją modelu Lancia Beta HPE z lat 70-tych.

Lancia Concept to manifest marki na następne dziesięć lat. To w 100 proc. elektryczny samochód koncepcyjny, który stanowi ewolucję Lancii Pu+Ra Zero, trójwymiarowej rzeźby zaprezentowanej w listopadzie ubiegłego roku podczas Lancia Design Day. Koncept ten jest pierwszym samochodem nowej ery Lancii, z charakterystycznymi elementami, które można będzie znaleźć w przyszłych modelach, a odnoszących się do designu, zrównoważonego rozwoju, technologii i elektryfikacji

- powiedział Luca Napolitano, dyrektor generalny marki Lancia. 

O marce Lancia liczącej 116 lat śmiało można powiedzieć, że jest synonimem ponadczasowej włoskiej elegancji. Ostatnie lata nie były jednak łaskawe dla firmy, a na rynku obecnie utrzymywany jest tylko jeden model samochodu (Lancia Ypsilon), który sprzedawany jest wyłącznie we Włoszech.

Teraz Lancia jest gotowa na odrodzenie w oparciu o 10-letni plan strategiczny, który szybko nabiera rozpędu. Marka należąca do Grupy Stellantis pod koniec 2022 roku zapowiedziała wprowadzenie trzech zupełnie nowych modeli samochodów, które pojawią się w latach 2024-2028.

Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.