Skosił ogrodzenie posesji i dachował. To już czwarta taka sytuacja w tym miejscu

Na jednej z ulic Starachowic doszło do niebezpiecznej sytuacji, która została uwieczniona na nagraniu monitoringu. Na filmie widać, jak kierowca Audi A4 traci panowanie nad pojazdem, następnie wpada w poślizg i uderza w ogrodzenie posesji i dachuje.

Do zdarzenia prezentowanego na filmie doszło w poniedziałek 20 lutego o godzinie 7.29 w Starachowicach (woj. świętokrzyskie). Kamera zainstalowana na prywatnym budynku dokładnie zarejestrowała zajście z udziałem kierowcy samochodu osobowego. Właściciel posesji, który poinformował o incydencie policję oświadczył, że w ostatnim czasie była to już czwarta taka sytuacja w tym miejscu.

Audi A4 prowadził 58-latek. Mężczyzna na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem i najpierw wjechał na chodnik po swojej prawej stronie, a następnie pod odbiciu kierownicą przejechał na drugą stronę drogi. Samochód został obrócony tyłem do kierunku jazdy i z impetem uderzył w znak drogowy oraz ogrodzenie prywatnej posesji. Audi skosiło płot oraz bramę, lądując ostatecznie na dachu.

Zobacz wideo

Na szczęście, w tym groźnie wyglądającym zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Kiedy doszło do uderzenia w ogrodzenie na podwórku nie przebywały żadne osoby.

Policjanci przypominają, że każdy kierujący oprócz przestrzegania przepisów i zasad ruchu drogowego, powinien prowadzić z rozwagą. Nadmierna prędkość nadal jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dostosowanie prędkości do własnych umiejętności, natężenia ruchu drogowego oraz do warunków pogodowych, ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo - szczególnie w okresie zmiennych warunków atmosferycznych i pogorszonej widoczności. Za kierownicą zawsze należy zachować ostrożność, a manewry powinny być właściwie przemyślane.

Więcej wiadomości na temat zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.