Wjechał hulajnogą na przejście dla pieszych. Zginął potrącony przez porsche

Na jednym z przejść dla pieszych w Wieluniu doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Porsche uderzyło w 39-letniego mężczyznę poruszającego się na hulajnodze elektrycznej.

Wieluńscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło we wtorek 21 lutego około godziny 13:20, na przejściu dla pieszych na ulicy Sieradzkiej. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń mundurowych, mężczyzna jadący po chodniku hulajnogą elektryczną niespodziewanie skręcił na przejście dla pieszych w celu przedostania się na drugą stronę jezdni. Wówczas został potrącony przez kierowcę samochodu marki Porsche.

Auto prowadził 33-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna zatrzymał się. Na miejsce wezwane zostały służby ratunkowe. Niestety pomimo przeprowadzonej reanimacji 39-letni mieszkaniec Wielunia zmarł. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca samochody był trzeźwy.

Policjanci wykonali szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, ustalili świadków, a także zabezpieczyli nagrania z monitoringu. Prowadzone pod nadzorem prokuratora śledztwo dokładnie wyjaśni okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Zasady jazdy na hulajnodze

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym, hulajnoga elektryczna jest pojazdem, a zasady korzystania z niej są jasno określone. Tylko odpowiedzialne zachowanie pozwala uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Jeśli korzystający z hulajnogi porusza się po chodniku, jest zobowiązany jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować ostrożność, ustępować pierwszeństwa pieszym i nie utrudniać im poruszania się.

Użytkownicy hulajnóg z napędem elektrycznym powinni bezwzględnie pamiętać o tym, że zbliżając się do przejścia dla pieszych powinni z niej zejść, identycznie jak w przypadku roweru i przeprowadzić ją na drugą stronę, chyba że korzystają z wyznaczonego przejazdu dla rowerów, który na to zezwala. Ponadto w okolicy przejścia dla pieszych oraz przejazdu rowerowego, użytkownik hulajnogi jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności.

Ponadto zabrania się korzystania z hulajnogi elektrycznej przez więcej niż jedną osobę, nie wolno podczas jazdy korzystać z telefonu komórkowego, ani przewozić zwierząt czy ładunków. Kierujący nie może jechać hulajnogą pod wpływem alkoholu.

Więcej wiadomości na temat zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Kierująca hulajnogą wjechała w pieszą
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.