Najbardziej niezawodne są Lexusy, a najgorsze? Tesle, Land Rovery i... ulubiona niemiecka marka Polaków

Po raz kolejny JD Power opublikował swój ranking niezawodności. Tegoroczne wyniki są sporym zaskoczeniem, bo za najmniej psujące się samochody uznano Lexusa, z kolei najczęściej serwisy odwiedzali właściciele Tesli i Land Roverów. Zaskakująco nisko znalazły się też wszystkie niemieckie marki, a jedna z nich wypadła więc tragicznie.

Efektowny wygląd, prestiż czy walory użytkowe to cechy, które mogą nie wystarczyć w momencie, kiedy nad autem krąży opinia awaryjnego i zawodnego. Okazuje się, że w tym roku najgorzej wypadł Land Rover. Legendarna brytyjska marka od dawna nie cieszyła się najlepszą opinią wśród użytkowników, a więc ostatnie miejsce nie jest w tym przypadku wielkim zaskoczeniem.

Bardziej dziwi kompromitujący wynik, popularnej i modnej niczym telefony Appla, Tesli. Ujęte po raz pierwszy w badaniu JD Power amerykańskie elektryki delikatnie mówiąc, nie wypadły najlepiej. Jednak czy tak niski wynik jej zaszkodzi? To dobre pytanie, bo użytkownicy, a może raczej wyznawcy amerykańskiej marki, zdają się nie dostrzegać ewidentnych problemów z jakością, z jakimi boryka się jej producent od kilku lat. Elektryki nadal rozchodzą się niczym świeże bułeczki.

Zobacz wideo

Land Rower najbardziej awaryjną marką w 2022 roku

Warto przypomnieć, że ranking powstaje na podstawie średniej liczby napotkanych problemów na 100 pojazdów. W tym celu przeprowadzane są różne ankiety. Najgorzej wypadł Land Rover z 273 problemami. Wspomniana wcześnie Tesla miała 242 problemy, co jest niemal dwukrotnie gorszym wynikiem niż zwycięzca tegorocznego rankingu. Jednak co jest kompletnym zaskoczeniem, gorzej od niej wypadła niemiecka marka premium, która przez lata uważana była za najlepiej wykonaną. Mowa o Audi, które z wynikiem 250 znalazło się w końcu stawki.

Lexus i koreańskie marki najmniej awaryjnymi w 2022 roku

Tegorocznym liderem niezawodności według JD Power został Lexus. Na 100 pojazdów przypadały 133 problemy. Podium uzupełnili Genesis (144) i Kia (152), obie z grupy Hyundai. Koreańczycy tym samym stali się najlepszym producentem wolumenowym. Z kolei najlepszym niemieckim producentem okazało się BMW, które zajęło dopiero 15. miejsce z 184 problemami na 100 pojazdów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.