Jaki pickup przypadł kobietom do gustu? Ford Ranger

Ford Ranger został Kobiecym Samochodem Roku 2023 w kategorii "Best 4x4 & pickup".

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Kobiety po raz kolejny przemówiły. Plebiscyt Women’s World Car of The Year (WWCOTY) odbył się w tym roku już po raz trzynasty. To jedyna międzynarodowa nagroda motoryzacyjna przyznawana przez dziennikarki.

Zobacz wideo Puma to odważnie zaprojektowany crossover. Czy za odważną stylizacją skrywa praktyczne wnętrze?

Tegoroczna odsłona zebrała głosy 63 jurorek z 45 krajów. Zgodnie z zasadami konkursu głosowały one tylko na samochody, które przetestowały i porównały z konkurencją. Auta były sprawdzane w takich kategoriach jak: bezpieczeństwo, prowadzenie, komfort, technologie, design, wpływ na środowisko oraz relację ceny do jakości.

W tym roku w kategorii „Best 4×4 & pickup" zwyciężył Ford Ranger nowej generacji. W werdykcie można było znaleźć takie uzasadnienie: pickup ten jest „niezawodny, stylowy i charyzmatyczny". Dziennikarki również jego terenowe właściwości i praktyczną przestrzeń ładunkową.

Ford Ranger nowej generacji ma rozstaw osi dłuższy o 50 mm i rozstaw kół szerszy o 60 mm od swojego poprzednika. Pod maską może znaleźć się 3-litrowy turbodiesel V6 o mocy 240 KM. W opcji znajdzie się również dwulitrowy silnik Diesla z jedną turbosprężarką lub Bi Turbo.

Klienci mają do wyboru dwa systemy napędu na cztery koła – z elektronicznym załączaniem obu osi w trakcie jazdy lub nowy system stałego napędu na cztery koła z trybem „ustaw i zapomnij".

Ford Ranger jest również najlepiej sprzedającym się pickupem w Europie. W Fordzie mają kolejny powód do zadowolenia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.