Obwodnica Strykowa. Drogowcy dostali zielone światło

Wielkopolski Urząd Wojewódzki wydał decyzję ZRID dla obwodnicy Strykowa w ciągu DK32. Można zacząć budowę.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Na zaprojektowanie obwodnicy Strykowa w ciągu drogi krajowej nr 32 i jej wybudowanie podpisano umowę 26 października 2021 r. z firmą PORR. Zatem jakiś czas temu. Teraz Wielkopolski Urząd Wojewódzki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Oznacza to zielone światło na wejście na budowę.

Zobacz wideo Czy w Polsce budujemy drogi drożej niż w Europie? Rzecznik GDDKiA odpowiada

Zadanie postawione przed wykonawcą zakładało zaprojektowanie i wybudowanie 3 km obwodnicy Strykowa. Nowa droga przebiegać będzie po południowej stronie Strykowa i poprzez ronda włączy się do istniejącej drogi krajowej nr 32.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Strykowa jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki przejeżdża przez miasto. Spowoduje to zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i podniesie ich komfort życia.

Obwodnica stanowi również ważne połączenie pomiędzy Poznaniem a Zieloną Górą. 

Wspomniana inwestycja powstaje w ramach Programu Budowy 100 obwodnic. W samym województwie wielkopolskim mają powstać następujące obwodnice: Gostynia w ciągu DK12,?Koźmina Wielkopolskiego w ciągu DK15,Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa w ciągu DK15, Kamionnej w ciągu DK24, Kalisza w ciągu DK25, Strykowa w ciągu DK32, Żodynia w ciągu DK32, Grzymiszewa w ciągu DK72.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.