Volkswagen Touareg zyskuje podświetlane logo. To jeden z elementów liftingu

Volkswagen Touareg w wersji po poważnym liftingu przechodzi ostatnie testy. Premiera SUV-a w nowej odsłonie została zaplanowana na lato 2023 roku. Co wiemy o zmianach? M.in. to, że wygląd zewnętrzny zyska podświetlane logo na pokrywie bagażnika.

W tym roku Volkswagen wprowadzi na rynek zmodernizowaną odmianę Touarega. Auto zostanie kompleksowo zaktualizowane, zarówno technicznie, jak i wizualnie. Zmienione będą przednia i tylna część nadwozia, a także podwozie, czego efektem ma być wyjątkowe połączenie komfortu i wydajności.

Jeszcze przed światową premierą Volkswagen uchyla rąbka tajemnicy i prezentuje zakamuflowany egzemplarz, który jest testowany w Laponii. Choć spora część modyfikacji jest jeszcze ukryta pod maskowaniem, to zdjęcia prototypu pozwalają zobaczyć niektóre szczegóły zmian. Z przodu można dostrzec nowo opracowane matrycowe reflektory IQ.LIGHT HD (w każdym z reflektorów umieszczono po 19 200 miniaturowych diod LED) oraz zintegrowane między nimi elementy nowej listwy świetlnej LED.

Jako pierwszy model Volkswagena w Europie, nowy Touareg ma z tyłu podświetlane logo. Od stycznia 2023 roku przepisy dopuszczają na naszym kontynencie podświetlone na czerwono logo producenta. Wcześniej świecące logo marki na pokrywie bagażnika było dozwolone tylko na takich rynkach jak Chiny czy USA.

Volkswagen Touareg z podświetlanym tylnym logoVolkswagen Touareg z podświetlanym tylnym logo Fot. Volkswagen

Z komunikatu prasowego dowiadujemy się, że zmodyfikowano także standardowe podwozie ze sprężynami stalowymi oraz zawieszenie pneumatyczne. Nowa konfiguracja obu rozwiązań pozwoliła zwiększyć zakres, w którym można korzystać z osiągów samochodu przy zachowaniu wysokiego komfortu jazdy. Nowością jest też zastosowanie czujnika obciążenia dachu, który jest połączony z elektroniką sterującą pracą podwozia. Gdy dach nie jest obciążony auto jest bardziej zwinne, natomiast gdy zamontowany jest boks dachowy, czujnik rozpoznaje to i przekazuje tę informację do systemów wspomagania, takich jak system stabilizacji toru jazdy. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo.

Zmian należy spodziewać się także we wnętrzu. Podłokietniki i panele konsoli środkowej będą teraz bardziej miękkie, co ma poprawić komfort. Touareg wyposażony będzie w Innovision Cockpit. Można nim sterować za pośrednictwem dotykowego ekranu o przekątnej 15 cali, przyciskami na wielofunkcyjnej kierownicy, a niektórymi funkcjami, np. głośnością, za pomocą pokrętła na konsoli środkowej. Innovision Cockpit oferuje wiele funkcji, m.in. system nawigacji z mapami HD, zmodyfikowany system sterowania głosowego, a integracja ze smartfonem (Apple CarPlay i Android Auto) odbywa się bezprzewodowo.

Więcej ciekawych wiadomości motoryzacyjnych znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Sprawdziliśmy, jak jeździ Volkswagen Tiguan Hybrid
Więcej o:
Copyright © Agora SA