Kolejne przejście graniczne zamknięte. Dzisiaj wstrzymano ruch w Bobrownikach

Dzisiaj o godz. 12:00 zawieszono ruch na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński tłumaczy decyzje troską o bezpieczeństwa państwa.

Więcej informacji znajdziesz także na stronie Gazeta.pl

OFERTY AVANTI24.PL: Modowe inspiracje znajdziesz na Avanti24.pl

Szef MSWiA Mariusz Kamiński o decyzji poinformował wczoraj za pomocą swojego profilu na Twitterze. Jest to związane ze sprawą Andrzeja Poczobuta. Dziennikarz i działacz mniejszości polskiej został skazany przez białoruski sąd na 8 lat więzienia. Jest to efekt represji, jakie rząd Białorusi stosuje względem nieprzychylnych mu stronnictw.

Kamiński poinformował także, że w związku z uchwałą Sejmu RP polecił podległym mu służbom przygotowanie wniosków o wpisanie na listę sankcyjną kolejnych osób związanych z reżimem Łukaszenki.

Przejście graniczne Bobrowniki-Bierestowica, położone w powiecie białostockim, do którego prowadzi droga nr 65, było od listopada 2021 roku jedynym w województwie podlaskim drogowym przejściem granicznym obsługującym ruch towarowy z Białorusią.

Nadal zamknięte pozostaje także przejście w Kuźnicy. Ruch został tam zatrzymany 9 listopada 2021 roku. Wszystko z powodu kryzysu migracyjnego. Jak informowała wówczas Straż Graniczna, wynikało to z braku reakcji strony białoruskiej na próby bezprawnego przekraczania granicy przez nielegalnych migrantów.

Oprócz wymienionych punktów zamknięte pozostają również przejścia w Połowcach oraz w Sławatyczach.

OFERTY AVANTI24.PL: Spodnie, które nosiły wszystkie ikony Hollywood. Te z ozdobnymi paskami są najbardziej pożądane!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.