56-letni agresor z ciężarówki zostanie ukarany. Wystarczyła jedna wiadomość

Policja poinformowała o 56-letnim kierowcy pojazdu ciężarowego, który zachowywał się agresywnie na drodze. W pewnym momencie prawie doprowadził do kolizji. Jego popisy na drodze trafiły na policyjna skrzynkę, a funkcjonariusze skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Przykładów agresywnych zachowań na polskich drogach jest naprawdę dużo. Najpopularniejsze to jazda "na zderzaku", błyskanie światłami drogowymi, trąbienie, zajeżdżanie drogi, nagłe hamowanie, wulgarne gesty czy pokrzykiwania.  W połączeniu z lekceważeniem przepisów ruchu drogowych, często są przyczyną tragicznych w skutkach wypadków.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

56-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego dał popis agresji na drodze. Kierujący zestawem pojazdów najpierw nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na rondzie, a następnie zatrzymał się na skrzyżowaniu i z kabiny gestykulował coś w kierunku kierowcy, któremu zajechał drogę.

Po chwili zjechał do zatoki autobusowej, żeby ponownie zajechać drogę kierowcy auta osobowego. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez jednego ze świadków i trafiło na skrzynkę mailową policjantów z Tarnowskich Gór.

 

Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających, policjanci zadecydowali o skierowaniu przeciwko mężczyźnie wniosku o ukaranie do sądu. Na jego koncie pojawiło się 20 punktów karnych za dwukrotne stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Szeryf w BMW 'terroryzował' kobietę na autostradzie A1Agresywny szeryf z BMW w końcu się doigrał. Sąd wymierzy mu solidną karę

Za dwukrotne stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na jego konto trafi 20 punktów karnych, a do tego sąd może mu wymierzyć karę grzywny w wysokości 30 tysięcy złotych.

Na drodze nie ma miejsca na złość, gniew i agresję. Wpływ na bezpieczeństwo na drogach mają wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Wzajemny szacunek na drodze, kultura i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, to podstawa bezpieczeństwa.

- apelują funkcjonariusze policji z Tarnowskich Gór.

Więcej o: