Ford na topie. Już 46. rok z rzędu seria F na pierwszym miejscu

Seria F w Ameryce utrzymuje pierwszą pozycję. To już 46. rok z rzędu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

W 2022 r. samochody z serii F sprzedano w ilości 640.000 sztuk. To już 46. rok z rzędu, jeśli chodzi o sprzedaż. Wynika z tego, że co 49 sekund ktoś kupił auto z tej gamy.

Zobacz wideo W Mustangu Mach-E, duch Mustanga nie zginął. Sprawdzamy forda nowej ery

Wszystkie egzemplarze ciężarówek serii F – od F-150, aż do F-550 w wariancie podwozia z kabiną, od podstawowej wersji wyposażenia XL po Limited, od modeli z napędem EcoBoost, po całkowicie elektrycznego F-150 Lightning – które sprzedano w zeszłym roku, ustawione jeden za drugim, zderzak w zderzak, ciągnęłyby się na odcinku około 3862 km, czyli dalej niż z Los Angeles do Detroit.

Seria F obchodzi w tym roku 75. rocznicę powstania. Dzięki F-150 Lightning auta z tej serii wchodzą w nowy rozdział historii. Model stał się najchętniej kupowanym pickupem elektrycznym na rynku.

Co więcej, nowa generacja serii F Super Duty, zebrała 150.000 zamówień, co potwierdza, że najchętniej wybierane przez kierowców samochodów ciężarowych są właśnie modele serii F Forda. Pierwsze dostawy rozpoczną się w USA na początku tego roku.

Ford oferuje najszerszą w Ameryce gamę samochodów ciężarowych, składającą się z modeli: Maverick, Ranger, F-150, Super Duty, aż po F-750.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.