Nowe kolory Pumy WRC. W tym sezonie będzie kolorowo [WIDEO]

Puma Hybrid Rally1 WRC zadebiutowała w nowych kolorach już podczas rajdu Monte Carlo.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Zespół M-Sport Ford World Rally Team zaprezentował nową, kolorową Pumę WRC, która będzie jeździć w tym sezonie. Trzeba przyznać, że źródło tej kolorystyki jest nietypowe jak na samochód rajdowy.

Zobacz wideo Polacy są gotowi na jazdę elektrykami? Wspólny raport Moto.pl i Ford Polska

Inspiracją jest muzyka elektroniczna synthwave. Jest to ukłon w stronę ery hybrydowej. Wykorzystuje jaskrawe błyskawice w kolorze intensywnego różu i błękit z tłem w przypisanym do Forda kolorze niebieskim. Zespół czerpie z oprawy graficznej Pumy WRC z 2022 roku, wzmacniając środki wyrazu z nadzieją, że w 2023 roku nowa grafika będzie miała wpływ zarówno na wrażenia estetyczne, jak i osiągi.

Efektowna, nowa koncepcja graficzna zadebiutowała w Monte-Carlo na samochodach prowadzonych przez Otta Tänaka i Pierre-Louisa Loubeta. Przy okazji M-Sport przedstawił nowe barwy na poniższym filmie:

 

Logo Forda pozostaje w eksponowanym miejscu samochodu – w centrum maski, natomiast kultowy byczek Red Bulla jest głównym motywem na bokach samochodów Tänaka i Loubeta. Rozszerzony sponsoring Red Bulla uwzględnia teraz obu kierowców, którzy w 2023 roku założą nowe czapki sponsora, jako oficjalni zawodnicy Red Bulla.

Samochód Jourdana Serderidisa, trzeciego z kierowców Rally1 M-Sportu startującego w Monte Carlo, również przyciągał wzrok jaskrawą oprawą, ponieważ cała rajdowa trójka stanęła na starcie w tych samych barwach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.