Trzeba robić miejsce na półce. LEGO pokazało nowy model. I to jaki!

W 2023 r. garaż samochodów LEGO powiększy się o kolejny wyjątkowy samochód. W kwietniu przyjedzie do niego Ford GT. Model LEGO Technic ma mieć 39 cm i składać się z 1466 elementów.

Kiedyś pojechałem ponad 400 km w jedną stronę do Bielska-Białej tylko po to, żeby obejrzeć Forda GT. I na chwilę do niego wsiąść. I nie żałuję żadnego kilometra. To niezwykłe doświadczenie, a nawet (prawie) spełnienie marzenia. Niedługo będę mógł kupić swojego własnego Forda GT, ponieważ w końcu będzie w zasięgu mojego portfela. Nowych klocków na razie nie da się zamówić i wmawiam sobie, że się nie skuszę. Ale pewnie ulegnę. W końcu to Ford GT.

Nowe modele na nowy rok

Emocje związane ze świątecznym zakupowym szaleństwem zdążyły już opaść, ale LEGO pokazało właśnie na co będą polować fani klocków i amerykańskiej motoryzacji w 2023 r. Do oferty Technic dołączy złożony z 1466 klocków Ford GT. Model będzie w skali 1:12. Ma mierzyć 39 cm długości, 9 cm wysokości i 7 cm szerokości.

To kolejny średniak w gamie LEGO Technic. Nie będzie tak duży i drogi, jak flagowe motoryzacyjne zestawy (Chiron, Sian i Daytona), ale będzie już na tyle skomplikowany, by sprawić sporo frajdy z układania. Gwoździem programu ma być "działający" silnik V6. Prawdziwego GT napędza potężna, podwójnie doładowana jednostka 3.5 EcoBoost V6. Ekipa Technic przygotowała jeszcze kilka niespodzianek. Działać ma choćby zawieszenie, układ kierowniczy, a drzwi się otwierać.

Ford GT to niejedyny zestaw, który się ma pojawić w tym roku. Amerykanie na pewno zacierają ręce na wieść o nascarowym Chevrolecie Camaro ZL1 (672 klocki). Swoje kolekcje będą mogli powiększyć także zbieracza małych modeli z serii Speed Champions. Do oferty dołączy Ferrari 812 Competizione, Pagani Utopia, Porsche 963 LMDh oraz dwa McLareny w jednym pudełku: Solus GT i F1 LM.

Zobacz wideo Ford Mustang Mach 1 wciąż potrafi być szalony, ale nie bryka już jak nieokiełznany kucyk

A jeśli nie możecie się doczekać nowego Forda z klocków w swojej kolekcji, to na oficjalnej stronie znajdziemy jeszcze trzy dostępne zestawy. Jest to klasyczny Ford Mustang, Mustang Shelby GT500 oraz F-150 Raptor. Fani LEGO i Forda mają więc, jak zabić czas pozostały do premiery GT. Przy pikapie jednak wyświetla się komunikat, że zostały ostatnie zestawy.

Pozostaje czekać na informacje o polskiej premierze. Amerykański oddział LEGO nie podał jeszcze oficjalnej ceny, ale GT pojawiło się w ofercie Walmartu. W przedsprzedaży kosztuje 119 dolarów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.