Trzeba robić miejsce na półce. LEGO pokazało nowy model. I to jaki!

W 2023 r. garaż samochodów LEGO powiększy się o kolejny wyjątkowy samochód. W kwietniu przyjedzie do niego Ford GT. Model LEGO Technic ma mieć 39 cm i składać się z 1466 elementów.

Kiedyś pojechałem ponad 400 km w jedną stronę do Bielska-Białej tylko po to, żeby obejrzeć Forda GT. I na chwilę do niego wsiąść. I nie żałuję żadnego kilometra. To niezwykłe doświadczenie, a nawet (prawie) spełnienie marzenia. Niedługo będę mógł kupić swojego własnego Forda GT, ponieważ w końcu będzie w zasięgu mojego portfela. Nowych klocków na razie nie da się zamówić i wmawiam sobie, że się nie skuszę. Ale pewnie ulegnę. W końcu to Ford GT.

Ford GT II Ford GT w Polsce. Zacząłem go skreślać ze swojej listy marzeń. Na razie tak dwie litery

Nowe modele na nowy rok

Emocje związane ze świątecznym zakupowym szaleństwem zdążyły już opaść, ale LEGO pokazało właśnie na co będą polować fani klocków i amerykańskiej motoryzacji w 2023 r. Do oferty Technic dołączy złożony z 1466 klocków Ford GT. Model będzie w skali 1:12. Ma mierzyć 39 cm długości, 9 cm wysokości i 7 cm szerokości.

To kolejny średniak w gamie LEGO Technic. Nie będzie tak duży i drogi, jak flagowe motoryzacyjne zestawy (Chiron, Sian i Daytona), ale będzie już na tyle skomplikowany, by sprawić sporo frajdy z układania. Gwoździem programu ma być "działający" silnik V6. Prawdziwego GT napędza potężna, podwójnie doładowana jednostka 3.5 EcoBoost V6. Ekipa Technic przygotowała jeszcze kilka niespodzianek. Działać ma choćby zawieszenie, układ kierowniczy, a drzwi się otwierać.

Ford GT to niejedyny zestaw, który się ma pojawić w tym roku. Amerykanie na pewno zacierają ręce na wieść o nascarowym Chevrolecie Camaro ZL1 (672 klocki). Swoje kolekcje będą mogli powiększyć także zbieracza małych modeli z serii Speed Champions. Do oferty dołączy Ferrari 812 Competizione, Pagani Utopia, Porsche 963 LMDh oraz dwa McLareny w jednym pudełku: Solus GT i F1 LM.

Zobacz wideo Ford Mustang Mach 1 wciąż potrafi być szalony, ale nie bryka już jak nieokiełznany kucyk

A jeśli nie możecie się doczekać nowego Forda z klocków w swojej kolekcji, to na oficjalnej stronie znajdziemy jeszcze trzy dostępne zestawy. Jest to klasyczny Ford Mustang, Mustang Shelby GT500 oraz F-150 Raptor. Fani LEGO i Forda mają więc, jak zabić czas pozostały do premiery GT. Przy pikapie jednak wyświetla się komunikat, że zostały ostatnie zestawy.

Pozostaje czekać na informacje o polskiej premierze. Amerykański oddział LEGO nie podał jeszcze oficjalnej ceny, ale GT pojawiło się w ofercie Walmartu. W przedsprzedaży kosztuje 119 dolarów.

Więcej o: