Poważna awaria e-TOLL PL. Użytkownicy Androida mogą mieć problem

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała o problemach w działaniu aplikacji e-TOLL PL. Chodzi o wersję na urządzenia z systemem Android.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie KAS - "Informujemy, że obecnie występują problemy w działaniu aplikacji mobilnej e-TOLL PL zainstalowanej na urządzeniach z systemem operacyjnym Android".

Organ prosi kierowców o "kontynuację i realizację przewozów płatnych na dotychczasowych zasadach, tj. z włączoną aplikacją i rozpoczętym przejazdem". Oczywiście podkreślono, że rozpoczęto już prace nad przywróceniem działania aplikacji.

Jak dodaje KAS, "Awaria nie dotyczy urządzeń pokładowych (OBU), Zewnętrznych Systemów Lokalizacyjnych (ZSL) oraz aplikacji e-TOLL PL zainstalowanych na urządzeniach wykorzystujących system operacyjny iOS". Użytkownicy iPhone'ów mogą zatem jeździć spokojnie.

System e-TOLL

System e-TOLL jest obowiązkowy dla wszystkich pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, a także dla autobusów niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej. Z aplikacji mogą skorzystać także kierujący pojazdami lekkimi poruszający się po odcinkach autostrady A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica. 

Zgodnie z ustawą z dnia 6 maja 2020 roku o drogach publicznych, elektroniczny pobór opłat obowiązuje w Polsce na autostradach płatnych, drogach szybkiego ruchu oraz wybranych drogach krajowych, których listę znajdziecie pod tym adresem. Wszystkie przychody z systemu e-TOLL trafiają do Krajowego Funduszu Drogowego. Środki te "zostają przeznaczone na dalsze inwestycje w rozbudowę sieci drogowej w Polsce oraz na modernizację istniejącej infrastruktury drogowej".

Zobacz wideo

Stawka opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL jest uzależniona od klasy emisji spalin (największe opłaty wnoszą właściciele pojazdów najbardziej zanieczyszczających środowisko), rodzaju drogi oraz od masy pojazdu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.