Jedno Audi by這 rozkr璚ane, z drugiego zosta造 cz窷ci. Dziupla zlikwidowana

Dwa samochody skradzione na terytorium Niemiec odnalaz造 si w jednej z miejscowo軼i powiatu karkonoskiego (woj. dolno郵御kie). Niestety, auta nie by造 w ca這軼i. Jedno Audi nie mia這 ju drzwi i element闚 wn皻rza, a z drugiego zosta豉 poci皻a karoseria i troch cz窷ci.

Jeleniogórscy kryminalni w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, zlikwidowali dziuplę samochodową i zatrzymali sprawcę kradzieży oraz pasera. W pomieszczeniach gospodarczych, w których demontowane były pojazdy, policjanci zabezpieczyli Audi A6 Avant w trakcie demontażu oraz części pozostałe po Audi S5. Luksusowe kombi zostało skradzione w nocy z 11 na 12 stycznia, a drugie z aut w połowie grudnia 2022 r. (oba w Niemczech).

Policjanci wstępnie oszacowali wartość pojazdów na około 400 tysięcy złotych. Ponadto na miejscu zabezpieczono sprzęt do kradzieży samochod闚 o wartości ponad 40 tys. zł. Funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. 

Zatrzymani mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. 36-latek, który zajmował się rozbieraniem aut na części, jest podejrzany o przestępstwo paserstwa, za które grozi do 5 lat więzienia. Wobec 53-letniego mieszkańca Legnicy podejrzanego o kradzieże pojazdów, na wniosek śledczych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Na terytorium Polski służby mundurowe niemal każdego dnia ujawniają pojazdy pochodzące z przestępstw. W walce ze złodziejami, paserami oraz przemytnikami aut pomaga wiedza, doświadczenie, działania operacyjne, nowoczesny sprzęt, międzynarodowa współpraca służb czy dostęp do europejskich baz danych o kradzionych pojazdach.

Więcej wiadomości na temat zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Skradziony furgon został odnaleziony po dwóch dniach
Wi璚ej o:
Copyright © Agora SA