Chciał Mercedesem wjechać do Polski. Został zatrzymany, a auto zabezpieczono

Czujność funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej pozwoliła zatrzymać kierowcę, który próbował wjechać do Polski autem pochodzącym z nielegalnego źródła.

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Hrebennem podczas rutynowej inspekcji pojazdów na granicy, zabezpieczyli osobowego vana marki Mercedes o szacunkowej wartości 200 tys. zł. Do zdarzenia doszło w czwartek 12 stycznia na drogowym przejściu granicznym, na kierunku wjazdowym do Polski. 

W komunikacie prasowym przygotowanym przez nadbużańskich strażników można przeczytać, że do kontroli zgłosił się 53-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kierował czarnym minivanem wyprodukowanym w 2016 roku. Mundurowi samochód niemieckiej marki premium prześwietlili pod kątem legalności pochodzenia. Wyszło na jaw, że zmotoryzowany próbował przekroczyć granicę pojazdem noszącym ślady ingerencji w pole numeryczne VIN.

Obcokrajowiec kierujący Mercedesem został zatrzymany, a auto zabezpieczono na służbowym parkingu. W samej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Dalsze czynności prowadzą policjanci z Tomaszowa Lubelskiego.

W 2022 roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali i odzyskali samodzielnie lub przy współpracy z innymi służbami, pojazdy o łącznej wartości prawie 14 mln zł.

Na terytorium Polski służby mundurowe niemal każdego dnia ujawniają pojazdy pochodzące z przestępstw. W walce ze złodziejami, paserami oraz przemytnikami aut pomaga wiedza, doświadczenie, działania operacyjne, nowoczesny sprzęt, międzynarodowa współpraca służb czy dostęp do europejskich baz danych o kradzionych pojazdach.

Więcej wiadomości na temat zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Strażnicy graniczni po pościgu odzyskała skradzionego kampera
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.