Toyota uderzyła w drzewo. Zginęła 20-letnia pasażerka. Tragedia pod Oleśnicą

W nocy 13 stycznia na terenie powiatu oleśnickiego doszło do tragicznego wypadku drogowego. Pijany 26-latek kierujący Toyotą Yaris uderzył w przydrożne drzewo. Na miejscu zginęła 20-letnia pasażerka.

Tragiczny w skutkach wypadek samochodu osobowego miał miejsce w miejscowości Międzybórz na terenie powiatu oleśnickiego (woj. dolnośląskie). 26-letni mężczyzna prowadzący Toyotę Yaris, stracił panowanie nad samochodem, zjechał z jezdni i prawym bokiem auta uderzył w przydrożne drzewo.

Kierowca podróżował z 20-letnią pasażerką. Niestety, młoda kobieta zginęła na miejscu w wyniku doznanych obrażeń ciała. Kierowca został przewieziony do szpitala.

Z policyjnego komunikatu prasowego dowiadujemy się, że sprawca wypadku prowadził nietrzeźwy - w jego organizmie stwierdzono ponad 2 promile alkoholu. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. 26-latek będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pijany kierowca jest przestępcą

Przypominamy, że jazda po alkoholu jest bardzo niebezpieczna. Pijany kierowca stanowi poważne zagrożenie na drogach i w świetle prawa jest przestępcą. Kierowcy zmniejsza się pole widzenia, trudno mu skoncentrować wzrok na właściwym torze jazdy, zanika też możliwość szybkiego reagowania, bo dochodzi do obniżenia koordynacji ruchowej.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a nieodpowiednio podjęte decyzje, mogą skutkować utratą zdrowia lub życia. Jeśli widzimy osobę pod wpływem alkoholu lub narkotyków, która usiłuje wsiąść za kierownicę, nie bójmy się zareagować. Powiadommy odpowiednie służby, a gdy czujemy się na siłach, zabierzmy takiemu kierowcy kluczyki i zatrzymajmy je do czasu przyjazdu wezwanych na miejsce policjantów.

Więcej wiadomości na temat zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Wypadek w Płońsku. Na pasach potrącona para z psem
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.