Nowe radiowozy na służbie. Każdy kosztował ponad 312 tys. zł

Włocławska komenda policji odebrała dwa nowe radiowozy typu pickup. Oznakowane Toyoty Hilux będą wykorzystywane do służby w trudnym terenie. Koszt zakupu każdego z pojazdów wyniósł ponad 312 tys. zł.

Policjanci z Włocławka pełniący służbę na wodach i terenach przywodnych odebrali dwa nowe samochody, których zakup zrealizowany został z Funduszu Modernizacji Bezpieczeństwa Publicznego. Zbudowane na ramie pickupy z napędem 4x4, cechują się terenowymi właściwościami jezdnymi i mają stanowić wsparcie w działaniach na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom miasta i powiatu.

Radiowozy oznakowano starym typem srebrno-niebieskich barw. Toyoty Hilux są napędzane silnikiem wysokoprężnym połączonym z automatyczną skrzynią biegów. Z informacji zawartej w komunikacie prasowym możemy się dowiedzieć, że koszt zakupu każdego z pojazdów wyniósł ponad 312 tys. złotych.

Pickupy będą wykorzystane przez mundurowych, którzy patrolują lasy i trudno dostępne tereny w pobliżu akwenów, również podczas działań poszukiwawczych osób zaginionych. To tylko niektóre z zadań policyjnych wodniaków, które wymagają specjalistycznego sprzętu.

Hilux to model potrafiący spełniać różne zadania i dojechać niemal wszędzie. W sprzedaży występuje z dieslem 2.4 D-4D 150 KM lub mocniejszym 2.8 D-4D 204 KM. Użytkowo-terenowy samochód za sprawą zastosowanych rozwiązań ma uniwersalny charakter. Przekładnia rozdzielcza umożliwia wybór przełożeń szosowych lub terenowych. Tylny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu jest przystosowany do przenoszenia większego momentu obrotowego. Jazdę w terenie ułatwiają: system aktywnej kontroli trakcji, funkcja wspomagania podczas zjazdu ze wzniesienia oraz funkcja wspomagania ruszania pod górę. 

Ładowność liczona jest do 1000 kg. Pickup może holować przyczepę o masie 3200 kg, a w przypadku przyczep bez hamulców masa określana jest na 750 kg. Hilux oprócz umiejętności przewożenia ładunków, potrafi zapewniać również komfort pojazdu osobowego. 5-osobowa kabina oferuje dużo miejsca, a skrzynię ładunkową można zamknąć roletą i przewozić w niej różne rzeczy.

Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Kierowca przejechał 77-latkowi po stopie. Ten w rewanżu uderzył w dach auta
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.