Droga S17 Warszawa - Lublin. Ważne zmiany dla kierowców wchodzą w życie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o zmianach w ruchu na drodze ekspresowej S17. Chodzi o odcinek Warszawa Wschód (Zakręt) - Lubelska. Kierowcy pojadą nową trasą już od 20 grudnia br.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w miniony weekend rozpoczęto procedurę odśnieżania i odladzania wyłączonych z ruchu części węzła Lubelska oraz odcinka S17 pomiędzy węzłami Lubelska i Warszawa Wschód.

We wtorek (20 grudnia) wykonawca udostępni część węzła Warszawa Wschód. Kierowcy będą mogli skorzystać z nowego przebiegu drogi krajowej nr 92 na poziomie -1.

Więcej informacji z rynku motoryzacyjnego znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W środę (21 grudnia) zostaną włączone do ruchu dwa odcinki. Pierwszy to jezdnia w ciągu S17 Warszawa - Lublin, a drugi Mińsk Mazowiecki - Lublin.

W czwartek (22 grudnia) zaplanowano udostępnienie jezdni w ciągu S17 w kierunku Lublin – Warszawa oraz dwóch pasów na łącznicy węzła Lubelska wraz z S2 POW – od stolicy w kierunku Lublina. Tym samym zostanie zlikwidowana tymczasowa organizacja ruchu w obrębie węzła Lubelska.

Zobacz wideo

Łącznica prowadząca ruch z autostrady A2 od strony Terespola na S17 w kierunku Lublina zostanie czasowo zamknięta. Kierowcy będą mogli skorzystać z objazdu przez węzeł Warszawa Wschód. Dzięki temu będzie możliwe bezpieczne poprowadzenie dwóch pasów na łącznicy z drogi ekspresowej S2 w kierunku Lublina.

GDDKiA przypomina kierowcom, że pod koniec października wprowadzono dwa pasy ruchu na łącznicy węzła prowadzącej z S17 od strony Lublina na S2 POW do Warszawy.

Tymczasem przetarg na opracowanie docelowego projektu stałej organizacji ruchu na węźle Lubelska został unieważniony. Przedstawicielka dyrekcji poinformowała, że powodem było wpłynięcie zaledwie jednej oferty, która ponad dwukrotnie przekroczyła budżet zamawiającego. Nowe postępowanie planujemy ogłosić na początku 2023 roku.

Zadaniem przyszłego wykonawcy będzie opracowanie analiz i prognoz ruchu, a także budowa m.in. przewiązki, która umożliwi przywrócenie ruchu na łącznicy relacji A2 Terespol - S17 Lublin. Powstanie ona pomiędzy jezdnią zbiorczo-rozprowadzającą, a jezdnią główną S17 w kierunku Lublina, na wysokości łącznicy zjazdowej z S2 na S17

- mówi Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału GDDKiA.

Rzeczniczka poinformowała, że otwarcie głównej trasy S17 dla kierowców nie oznacza zakończenia wszystkich robót. Dlatego w najbliższym czasie będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 80 km/h. W ramach przeglądów i odbiorów stwierdzono nieprawidłowy stan nawierzchni. Wykonawca usuwa usterki i przedstawi ekspertyzę ich powstania.

Po zakończeniu prac, dokonaniu odbiorów i uzyskaniu decyzji pozwolenia na użytkowanie, wprowadzimy drugi i ostatni etap zmian w organizacji ruchu. Udostępnimy docelowy przekrój drogi ekspresowej i zawrotkę na końcu S17, dzięki któremu będzie można na końcu zrealizowanego odcinka S17 zjechać łącznicą w kierunku Warszawy. Prace są uzależnione od warunków atmosferycznych i uzyskania decyzji pozwolenia na użytkowanie

- dodała Tarnowska.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.