Uciekał przed policją, próbował ukryć się w piwnicy. Stracił prawo jazdy w czterech kategoriach

Policjanci z mławskiej drogówki po długim pościgu zatrzymali kierowcę z aż 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna robił, co mógł, by zgubić radiowóz. Ostatecznie stracił prawo jazdy i to w aż czterech kategoriach.
Zobacz wideo Motocyklista jechał na jednym kole. Nie zatrzymał się do kontroli i zdołał uciec

Policja opisała historię kolejnego kierowcy, który próbował uniknąć kontroli na drodze. Mężczyzna stracił prawo jazdy, ale to dopiero początek jego problemów. Ten przykład pokazuje też, że za ucieczkę przed policją można trafić na kilka lat do więzienia.

Po ucieczce schował się w piwnicy. Stracił prawo jazdy w czterech kategoriach

Do zdarzenia, które opisała mazowiecka policja doszło Szreńsku w północno-zachodniej części woj. mazowieckiego. Pełniący tam służbę funkcjonariusze mławskiej drogówki zauważyli kierującego oplem, który pędził w obszarze zabudowanym aż 90 km/h. Próby zatrzymania kierowcy do kontroli spełzły na niczym, bo opel, zamiast się zatrzymać, przyspieszył.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg za samochodem. Uciekinier przejechał z dużą prędkością przez kilka miejscowości, potem wjechał na krajową siódemkę, a następnie zawrócił w kierunku Wróblewa. W końcu kierowca wjechał na teren prywatnej posesji i ukrył się przed policjantami w piwnicy budynku. Szybko został jednak znaleziony i obezwładniony.

Okazało się, że nadmierna prędkość nie była jedyną przyczyną ucieczki. 45-letni mieszkaniec powiatu mławskiego był kompletnie pijany - miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zabrali go na komendę i osadzili w areszcie.

Niebezpieczne zachowanie na drodze skończyło się dla mężczyzny bardzo źle. Policjanci zatrzymali mu  prawo jazdy w czterech kategoriach, jakie posiadał. Za kierowanie pojazdem po pijaku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę przed policją grozi mu też 5 lat więzienia.

Więcej podobnych historii znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.