Mustang Mach-E szykuje się na podbój kolejnych rynków. Już 150 tys. szt. wyprodukowano

Mustang Mach-E dostępny jest w 37 krajach. W 2023 r. planowane jest wprowadzenie go na kolejne rynki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

W przeciągu dwóch lat, od kiedy ruszyła produkcja Ford Mustanga Mach-E wyprodukowano 150 tysięcy sztuk tego modelu. To ważny moment, gdyż firma planuje w 2023 r. sprzedać 600 tysięcy sztuk elektrycznych samochodów ogółem (nie tylko Mach-E). W 2026 r. planowana jest sprzedaż na poziomie ponad 2 milionów rocznie.

Zobacz wideo Polacy są gotowi na jazdę elektrykami? Wspólny raport Moto.pl i Ford Polska

Tak dobry wynik Mach-E w ostatnich latach to zasługa klientów, którzy wymieniali swoje samochody spalinowe na elektryczne. 8 na 10 nabywców w USA i 9 na 10 w Europie tak zrobiło.

W 2023 roku Mustang Mach-E jest dostępny w 37 krajach na całym świecie, w pierwszym roku po debiucie model obecny był na 22 rynkach. Nowa Zelandia, Brazylia i Argentyna to jedne z najnowszych rynków, dodanych do spisu, gdzie będzie dostępny Mustang Mach-E. Globalny wzrost sprzedaży zbiegł się z modernizacją, podnoszącą moce produkcyjne zakładu w Cuautitlán, w którym powstał 150-tysięczny egzemplarz modelu.

Mustang Mach-E nadal udowadnia swoją popularność, zdobywając nagrody i wyróżnienia, m.in. jako samochód roku w konkursie North American Utility.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.