Dziennikarze przyznali tytuł Car of the Year Polska 2023. Zwyciężył elektryk

Doświadczeni polscy dziennikarze, zawodowo zajmujący się motoryzacją i oceną samochodów, w czwartej edycji konkursu Car of the Year Polska wybrali samochód na rok 2023. Spośród aut, które trafiły do sprzedaży w 2022 roku, najlepsze okazało się w pełni elektryczne Renault Megane E-Tech.

Czwarta edycja plebiscytu Car of the Year Polska została rozstrzygnięta. Wyboru dokonało 20 jurorów, zajmujący się m.in. testowaniem samochodów, reprezentujących różne polskie redakcje. Spośród 32 nowych pojazdów osobowych, do finału nominowanych zostało pięć samochodów: Dacia Jogger, Mazda CX-60, Nissan Ariya, Peugeot 308, Renault Megane E-Tech.

Głosowanie finałowe odbyło się w dniu 1 grudnia. Po ostatnich testach pojazdów przeprowadzonych na Torze Modlin, wyłoniono zwycięzcę. Triumf odniosło Renault Megane E-Tech, które uzyskało przeważającą liczbę punktów. Elektryczny kompakt zdobył 98 punktów, prawie dwukrotnie więcej niż kolejny finalista. Tydzień wcześniej samochód ten triumfował w finale tegorocznej edycji plebiscytu The Best of Moto 2022. 

Punktacja Car of the Year Polska 2023:

  1. 98 pkt - Renault Megane E-Tech
  2. 50 pkt - Nissan Ariya
  3. 34 pkt - Mazda CX-60
  4. 33 pkt - Peugeot 308
  5. 25 pkt - Dacia Jogger

Car of the Year Polska 2023 - finałowa piątkaCar of the Year Polska 2023 - finałowa piątka Fot. Rafał Mądry

Zasada głosowania była prosta. Każdy z jurorów oceniających pojazdy w konkursie Car of the Year Polska, miał do rozdzielenia 12 punktów. Każde z aut biorących udział w finałowej rozgrywce musiało otrzymać punkty od 0 do 6, a suma przyznanych punktów wszystkim pojazdom musiała wynosić równo 12. Co najmniej trzy samochody musiały być wyróżnione punktami.

Zwycięskie Renault Megane E-Tech to kompaktowy, w 100-procentach elektryczny samochód o przestronnym wnętrzu i przemyślanej, podnoszącej komfort jazdy ergonomii. Auto ma nisko osadzony środek ciężkości, odznacza się wysoką precyzją prowadzenia i zwrotnością. To samochód połączony ze światem, zintegrowany zarówno z ekosystemem elektrycznym, jak i z cyfrowym ekosystemem użytkowników. Posiada system inteligentnego ładowania, a docelowo będzie także mógł w razie potrzeby oddawać część energii do sieci. Auto zostało wyposażone w najnowsze technologie, w tym w 26 inteligentnych systemów wspomagania prowadzenia.

Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl.

Zobacz wideo Gala The Best of Moto 2022
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.