Elonie Musku śpiesz się. Hindusi już budują Cybertrucka [WIDEO]

Nie wszyscy muszą czekać na nową Teslę Cybertruck. Niektórzy już ją zbudowali.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

To już trzy lata. Dokładnie tyle lat minęło od prezentacji Tesli Cybertruck. Wejście do sprzedaży elektrycznego pickupa amerykańskiego producenta powoli staje się świętem ruchomym. Tyle razy przekładano oficjalne rozpoczęcie sprzedaży.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 135

Nic więc dziwnego, że w wielu zakątkach świata, entuzjaści motoryzacyjni wzięli sprawy w swoje ręce i zbudowali repliki Cybertrucka. Jedna pochodzi z Bośni i Hercegowiny, dwie z Rosji, a jedna i to z drewna została zbudowana w USA. Jednak największe wrażenie robi najnowsze odkrycie, które pochodzi z Indii.

 

Ta konkretna replika Cybertrucka została zauważona w Lonavala w zachodnich Indiach i chociaż szczegóły na jej temat są ograniczone, właściciel wykonał zaskakująco dobrą robotę, naśladując projekt prawdziwego Cybertrucka i zrobił to za znacznie mniej pieniędzy niż faktycznie kosztuje elektryczny pickup.

Trudno określić jakie auto posłużyło za bazę do stworzenia tej repliki, ale nie można też wykluczyć stworzenia specjalnej, stalowej platformy, która pozwoliła twórcy odwzorować oryginał.

Oprócz tego, że srebrne nadwozie jest bardzo podobne do prawdziwej Tesli, pickup jest również wyposażony w duże opony terenowe i ma takie same czarne nadkola.

Co ciekawe, nie ma przedniej szyby, a także reflektorów i tylnych świateł, co oznacza, że nie mógłby jeździć legalnie po ulicy.

Jednak z drugiej strony Elon Musk powinien pośpieszyć się z wprowadzeniem swojego auta, bo możliwe, że na świecie pojawi się niedługo więcej replik niż oryginalnych aut, których nie będzie nikt potrzebował.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.