Kierowca BMW zginął po zderzeniu z dwiema ciężarówkami

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w miejscowości Brzeźno w województwie lubelskim. W wyniku zderzenia BMW z dwiema ciężarówkami śmierć poniósł kierowca auta osobowego.

Policjanci z Chełma pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego zdarzenia drogowego. Do wypadku z jedną osobą śmiertelną doszło po północy w niedzielę 27 listopada, na drodze krajowej numer 12 w miejscowości Brzeźno, w powiecie chełmskim.

Samochodem osobowym marki BMW podróżował młody mężczyzna. W policyjnym komunikacie możemy przeczytać, że kierowca po pokonaniu łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącego z naprzeciwka ciężarowego Mercedesa transportującego na naczepie pojazdy. BMW następnie po odbiciu się od lory zderzyło się z ciężarówką marki DAF, jadącą w kierunku Dorohuska.

W wyniku doznanych obrażeń kierowca BMW poniósł śmierć na miejscu. Kierującym pojazdami ciężarowymi nic się nie stało, obydwaj mężczyźni byli trzewi. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni śledztwo prowadzone przez policjantów pod nadzorem prokuratora. Ciało ofiary wypadku przekazano do badań sekcyjnych.

Ostrożna jazda podstawą bezpieczeństwa na drodze

Podstawą bezpiecznej jazdy zawsze jest uważne obserwowanie otoczenia, ostrożność oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze i własnych umiejętności. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych.

Prostą drogą do nieszczęścia na jezdni, jest także zbyt szybka jazda po śliskiej nawierzchni. Opady deszczu lub śniegu znacząco pogarszają przyczepność i wpływają na długość hamowania. Dlatego tylko rozsądna i odpowiedzialna jazda pozwala uniknąć niebezpiecznych zdarzeń.

Zobacz wideo Potrącenie pieszych w Zielonej Górze
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.