Ruszyła produkcja nowego Rangera. Tym razem w RPA

Fabryka Forda w RPA uruchomiła produkcję nowego Rangera. To już trzecie miejsce, gdzie model ten jest produkowany.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Zakład Ford Motor Company Silverton w Pretorii stał się dziś trzecim zakładem, który rozpoczął produkcję Rangera nowej generacji z przeznaczeniem dla klientów na całym świecie. Wcześniej oczywiście trzeba było w niego zainwestować. Produkowane w RPA Rangery będą eksportowane na ponad 100 rynków, w tym do Europy.

Zobacz wideo Polacy są gotowi na jazdę elektrykami? Wspólny raport Moto.pl i Ford Polska

Ford Motor Company posiada obecnie trzy ośrodki produkcyjne w regionie International Markets Group (IMG) produkujące Rangera nowej generacji na rynki światowe, w tym zakład Silverton w RPA oraz dwa zakłady w Tajlandii. Firma prowadzi również montaż CKD w Wietnamie i Kambodży, gdzie powstają Rangery nowej generacji, a zakłady w USA i Argentynie mają rozpocząć produkcję w 2023 roku.

Rozszerzenie działalności w RPA przyczynia się do tworzenia 1200 nowych miejsc pracy na trzeciej zmianie, która ma umożliwić zwiększenie produkcji. Dzięki temu zatrudnienie w Ford South Africa wynosi 5500 pracowników. Korzyści odnosi również sieć dostawców Forda, w której w całym łańcuchu dostaw powstało około 10.000 nowych miejsc pracy.

Inwestycje w zakład wprowadziły: budowę pierwszej tłoczni w tym zakładzie, nowej, wysoce zautomatyzowanej linii spawania nadwozi oraz wprowadzenie najnowszych operacji w zakresie montażu wyposażenia, montażu podwozia i montażu końcowego.

Oprócz inwestycji w Silverton, Ford przeznaczył 34 miliony dolarów na modernizację swojej fabryki silników Struandale w Gqeberha (dawniej Port Elizabeth), która produkuje wszystkie silniki wykorzystywane w Rangerze nowej generacji dla RPA oraz ponad 100 rynków eksportowych.

W zakładzie Silverton w RPA wyprodukowano dotychczas 873.751 Rangerów. Z tego prawie 603.000 sztuk zostało wyeksportowanych na ponad 100 światowych rynków, co plasuje Rangera na pierwszym miejscu wśród lekkich pojazdów użytkowych eksportowanych z RPA.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.