Najpopularniejszy elektryk w Polsce? Ford Mustang Mach-E

Kolejny raz Mustang Mach-E okazał się najpopularniejszym autem elektrycznym w Polsce.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

W październiku Ford Mustang Mach-E okazał się kolejny raz najpopularniejszym modelem elektrycznym w Polsce. Trafił w sumie do 85 klientów. Od początku roku przekazano 650 szt. tego auta.

Zobacz wideo Polacy są gotowi na jazdę elektrykami? Wspólny raport Moto.pl i Ford Polska

Ponad 60 proc. sprzedanych bieżącego roku w Polsce egzemplarzy Forda Mustanga Mach-E stanowiły auta z napędem na cztery koła, natomiast ponad 62 proc. klientów zdecydowało się na samochody z baterią o rozszerzonej pojemności 98 kWh. Łącząc zaś rodzaj napędu i pojemność baterii, to najpopularniejszą wersją tego w pełni elektrycznego SUV-a na polskim rynku jest odmiana z baterią o rozszerzonej pojemności i napędem AWD (40proc.), a na drugim miejscu uplasowała się wersja z napędem na tył oraz standardową baterią o pojemności 75kWh (31 proc.). Ponad 13,5 proc. wszystkich sprzedanych egzemplarzy Mustanga Mach-E w 2022 roku w Polsce to najmocniejsza wersja GT, z napędem na wszystkie koła i z rozszerzoną baterią.

Najczęściej klienci kupujący Mustanga Mach-E wybierają kolor Absolute Black – ponad 22 proc. Na drugim miejscu wśród popularnych kolorów znalazł się Lucid Red (20 proc.), a na kolejnych w zestawieniu były Dark Grey Matter (12 proc.), Cyber Orange (11 proc.) oraz Star White (11 proc.).

Najczęściej Mustanga Mach-E można spotkać na ulicach Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia i Częstochowy.

Rynek samochodów elektrycznych w Polsce sukcesywnie się rozwija. Porównując wyniki sprzedaży dla całego segmentu aut typu BEV w mijającym roku można zaobserwować znaczny rozwój. Dla przykładu sprzedaż samochodów elektrycznych w październiku 2022 roku wyniosła 979 sztuk, to jest o blisko 44 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. Dla dziesięciu miesięcy 2022 roku sytuacja wygląda jeszcze lepiej – sprzedaż wyniosła 8890 sztuk i była wyższa niż po dziesięciu miesiącach 2021 roku o blisko 89 proc.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.