Elektryczny pickup Forda z Lego. Jest zdecydowanie lżejszy od oryginału [WIDEO]

Pracownicy Legolandu na Florydzie zbudowali w skali 1:1 Forda F-150 Lightning z klocków Lego. Udostępnili film z tego procesu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

O ile budowanie samochodów z klocków Lego przestało już robić takie wrażenie jak dawniej, w szczególności supersamochodów, to o tyle wybudowanie pełnowymiarowego pickupa jeszcze potrafi przyciągnąć uwagę.

Zobacz wideo Każdy może mieć Ferrari w swoim domu? Tak, dzięki klockom Lego

Ekipa z Legolandu z Cypress Gardens na Florydzie właśnie zrobiła coś takiego. Zbudowali pełnowymiarowego F-150 Lightning i pokazali cały proces powstawania w filmie poklatkowym zamieszczonym na YouTube.

 

Na filmie można zobaczyć część procesu projektowania i budowy auta. Model oparty jest na stalowej ramie, która pomaga utrzymać ciężar klocków. Po zakończeniu budowy łączna waga wynosi 1692 kg, co w rzeczywistości stanowi niewiele ponad połowę tego, co w pełni funkcjonalny Ford F-150 Lightning.

Oczywiście auta elektryczne ważą sporo ze względu na akumulatory, których tutaj zabrakło. Jednak z drugiej strony model ten jest wyposażony w elektrykę. Dzięki niej działają światła – tylne, przednie i charakterystyczny pasek świetlny nad grillem.

W sumie na złożenie tego F-150 Lightning potrzeba było 320.740 klocków, pomoc wielu pracowników Legolandu i 1600 godzin. Koła wykonane są również z klocków, więc model sam nie pojedzie, ale można go przesuwać na platformach.

Oczywiście model ten będzie można zobaczyć w Legolandzie na Florydzie. Prawdziwy F-150 Lightning może przejechać 370 km, a wersja o zwiększonym zasięgu pozwala na 515 km. Cena prawdziwego pickupa zaczyna się od 74.474 dolarów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA