Ostrowiec Świętokrzyski zyska obwodnicę. Ogłoszono przetarg

Ogłoszono przetarg za zaprojektowanie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Ma mieć 13 km.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Przebieg nowej trasy w ciągu DK9 od Rudki do Jacentowa został wskazany w decyzji środowiskowej. Obwodnica ma mieć 12,9 km długości.

Zobacz wideo Jaki był najlepszy samochód 2022 roku? Zaczynamy głosowanie w plebiscycie The Best of Moto!

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego biec będzie po nowym śladzie. Zaprojektowana zostanie droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o przekroju 2+1. Planowana jest przebudowa dróg i ulic poprzecznych oraz budowa dodatkowych jezdni umożliwiających obsługę terenów przyległych i połączenie z istniejącą siecią dróg.

Obwodnica rozpocznie się w Rudce na istniejącej DK9, dalej pobiegnie nowym śladem, omijając Ostrowiec Świętokrzyski od strony zachodniej i południowej, włączając się do DK9 w Jacentowie. W ramach inwestycji przewidziano m.in. budowę dwóch węzłów drogowych (w Rudce i Miłkowie), dwóch skrzyżowań (w Szewnej i Jacentowie), sześciu mostów, dwunastu wiaduktów, ekranów akustycznych, a także przejść dla zwierząt.? 

Po stworzeniu dokumentacji i uzyskaniu decyzji ZRID planowane jest ogłoszenie kolejnego przetargu na roboty budowlane. Ogólny korytarz (wariant przebiegu) trasy został wskazany w aktualnie obowiązującej decyzji środowiskowej.

Wniosek o wydanie decyzji ZRID zostanie złożony na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej do 1 lutego 2024 roku. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 25 miesięcy od podpisania umowy na realizację całego zadania, w tym na uzyskanie decyzji ZRID i przygotowanie materiałów do przetargu na roboty budowlane. 

DK9 Radom - Ostrowiec Świętokrzyski - Opatów - Rzeszów stanowi fragment ważnego połączenia zapewniającego dojazd do południowo-wschodniej części kraju. Nie tylko autostrady A4, ale również przejścia granicznego ze Słowacją w Barwinku. Realizacja planowanej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego pozwoli skrócić czas przejazdu w ruchu tranzytowym. Oczywiście ma poprawić warunki dla mieszkańców i ruchu lokalnego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.