Superrzadkie Ferrari Testarossa Pininfarina Spider. Ma tylko 413 km przejechane i jest na sprzedaż [WIDEO]

Ferrari wyprodukowało 7177 egzemplarzy Testarossy. Nigdy jednak nie stworzono kabrioletu? To nie jest do końca prawda.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Testarossa to jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli włoskiego producenta. Klienci w tamtych czasach chcieli, aby powstała wersja Spider, ale nigdy się jej nie doczekali. Nie jest to jednak do końca prawda. Jedną z osób, które posiadały taką wersję był Gianni Angelli, który był prezesem Fiata w tamtym czasie.

Zobacz wideo Każdy może mieć Ferrari w swoim domu? Tak, dzięki klockom Lego

Była to „Produkcja specjalna" od Pininfariny, a ponieważ jest to praktycznie biały kruk, to nic dziwnego, że jest to wersja tak bardzo pożądana. Teraz na sprzedaż trafił jeden z takich samochodów, a transakcją zajmuje się RM Sotheby's.

Jak podaje dom aukcyjny, że Pininfarina stworzyła jeszcze siedem takich egzemplarzy, które trafiły do rodziny królewskiej Brunei. I to jedna z tych sztuk jest tematem sprzedaży. Co prawda nigdy nie został zarejestrowany do jazdy po drogach publicznych, ale auto jest gotowe do takich wyczynów.

 

Samochód jest niemal w idealnym stanie. To wszystko dzięki kompletnej renowacji, która kosztowała gdzieś około 177000 euro. Po dziesięcioleciach stania, auto trafiło z powrotem do Pininfariny, gdzie zespół odmalował samochód, odświeżył wnętrze i przywrócił dach do w pełni funkcjonalnego stanu.

Następnie auto udało się do Carrozzeria Zanasi, czyli do tego samego miejsca, które dba o wykończenie wszystkich nowoczesnych supersamochodów Ferrari. Tam przeszło kompletną renowację mechaniczną. Otrzymało nowe sprzęgło i pompę paliwową. Ktokolwiek kupi to Ferrari 5 listopada, nie tylko otrzyma niesamowicie rzadki samochód, ale także taki, który jest gotowy do jazdy.

Oczywiście raczej jest mało prawdopodobne, aby była możliwość zobaczenia tego rzadkiego auta na drodze. W szczególności, jeśli ma się z tyłu głowy cenę za jaką dom aukcyjny chce je sprzedać – od 1.400.000 do 1.800.000 funtów. Jest niemal pewne, że ta Testarossa wróci spokojnie stać w bezpiecznym garażu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA