Warszawska policja przeprowadził dużą akcję. Kierowcy "przewozu osób" zatrzymani

Jak informuje Policja kilkunastu kierowców "przewozu osób" zostało zatrzymanych. Odholowano także kilkanaście pojazdów. To efekt dużej akcji stołecznej policji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Policja raz na jakiś czas przeprowadza akcje, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i w miastach. Tym razem stołeczni policjanci wzięli na cel kierowców świadczący usługi „przewozu osób" zamawianych przez aplikację.

Zobacz wideo Jaki był najlepszy samochód 2022 roku? Zaczynamy głosowanie w plebiscycie The Best of Moto!

W akcji poza warszawskimi funkcjonariuszami brali jeszcze udział policjanci z komendy głównej policji i funkcjonariusze straży granicznej. Akcja została przeprowadzona wieczorem w okolicach klubów i dyskotek. Funkcjonariusze ruszyli do akcji o tej samej porze, tak aby kierowcy nie mogli siebie nawzajem ostrzegać o kontroli.

 

Funkcjonariusze sprawdzali posiadanie stosownej licencji na przewóz osób, dokonywane były kontrole trzeźwości, badanie na zawartość środków odurzających w organizmie, sprawdzany był stan techniczny pojazdów, legalność pobytu na terenie RP, sprawdzenia czy dana osoba posługuje się podrobionym czy przerobionym dokumentem. Kierowcy byli kontrolowani również pod kątem posiadania, przechowywania narkotyków, broni i innych przedmiotów, których posiadanie jest zabronione lub które pochodzą z przestępstwa.

W sumie podczas akcji wylegitymowano 189 osób i skontrolowano 177 pojazdów. Efektem tej kontroli jest zatrzymanie 12 osób głównie za posługiwanie się fałszywymi prawami jazdy, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów czy też posiadanie dokumentu pochodzącego z przestępstwa.

Sporządzono również 11 wniosków o ukaranie za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i odholowano 13 samochodów. Większość zatrzymanych osób to obcokrajowcy.

Policja planuje przeprowadzić w najbliższym czasie kolejne tego typu akcje. Dotyczyć będą nie tylko Warszawy, ale także innych miast na terenie naszego kraju.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.