Przemytnicy jeździli uzbrojonym Audi A8. Auto z podwójną wyrzutnią kolców

Pomysłowość przemytników nie zna granic. Funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili używane do transportu kontrabandy Audi A8, które potrafi wyrzucać spod podwozia stalowe kolce. Czyżby przestępcy inspirowali się jednym z superaut Jamesa Bonda?

Jednym z najbardziej kultowych samochodów świata kinematografii jest Aston Martin DB5, którym poruszał się słynny na całym świecie Agent Jej Królewskiej Mości. James Bond po raz pierwszy wsiadł za kierownicę tego wozu w filmie „Goldfinger", a sam samochód był uzbrojony w rozmaite systemy pomagające bohaterowi wychodzić z opresji. Jednym z gadżetów była wyrzutnia stalowych kolców.

Aston Martin Jamesa Bonda wyraźnie zainspirował polskich przemytników. Przestępcy sięgnęli po pomysł filmowców i zainstalowali najprawdziwszą wyrzutnię kolców w samochodzie, którym transportowali kontrabandę. Pod podwoziem kilkunastoletniego Audi A8, znalazła się podwójna skrytka wypełniona kolcami. Broń ta miała być rozwiązaniem na wypadek pościgu. Auto podczas jednej z akcji ujawnili i przejęli funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Działanie tego systemu można obejrzeć na poniższym nagraniu.

 

Strażnicy z placówki w Sejnach na uzbrojone Audi A8 trafili w dniu 18 października, podczas akcji ujawnienia nielegalnych wyrobów akcyzowych. W trakcie prowadzenia czynności służbowych w pojeździe znaleźli znaczne ilości nielegalnych papierosów bez polskich znaków akcyzy. W wyniku przeprowadzonych działań w sumie zabezpieczono 22 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości ponad 324 tys. zł.

W związku ze sprawą zatrzymano trzech obywateli Polski. Mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa karnego skarbowego, za które grozi wysoka grzywna i konfiskata nielegalnego towaru. Papierosy bez polskich znaków akcyzy zostały zabezpieczone do czasu przekazania ich funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej. Jako dowód w sprawie zabezpieczono również samochód Audi A8 o szacunkowej wartości 25 tys. zł.

Więcej wiadomości na temat niebezpiecznych zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.