36 aut "złapało gumę" na autostradzie w Kalifornii. Wszystkie jednocześnie [WIDEO]

Co się wydarzyło 19 października na autostradzie 405? Co najmniej 36 samochodów zatrzymało się na pasie awaryjnym z powodu przebitych opon. Podobno kierowca ciężarówki zgubił pudło gwoździami.

Całe szczęście, że poranny chaos nie skończył się gorzej, bo sytuacja na autostradzie 405 w Los Angeles potencjalnie była niebezpieczna. Zatłoczona droga szybkiego ruchu i masowe przebicia opon w rozpędzonych autach to niedobra kombinacja.

Więcej motoryzacyjnych wiadomości przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Skończyło się na strachu i "kapciach" w co najmniej 36 samochodach, które utknęły na poboczu w oczekiwaniu na pomoc drogową. Podobno na asfalcie leżały rozsypane gwoździe, chociaż niektórzy świadkowie twierdzą, że chodzi o kawałki drewna.

Również podobno zgubiła je jadąca tą samą drogą ciężarówka, ale póki co brak na to dowodów. To skłoniło niektórych do snucia różnych teorii spiskowych, włącznie z takimi, które zakładają celowe wyrzucanie stalowych gwoździ z okna tajemniczego auta.

Najprawdopodobniej chodzi jednak o nieszczęśliwy przypadek. Oficer kalifornijskiej drogówki w rozmowie świadkiem tego wydarzenia potwierdził, że działanie nie wyglądało na celowe. Anonimowy obywatel USA podzielił się tą informacją na społecznościowej platformie Eyewitness telewizji ABC 7.

 

Masowe przebicie opon w Los Angeles. Czy to był przypadek?

Wszystkie powyższe przypuszczenia to domysły. Natomiast niezbitym faktem jest, że długi rząd aut rzeczywiście utknął na pasie awaryjnym międzystanowej 405-tki, która pełni rolę obwodnicy LA. Wszystkie samochody miały przebite opony. Przymusowy postój nastąpił w pobliżu zjazdu na słynną ulicę Mulholland Drive, uwiecznioną w filmie Davida Lyncha z 2001 r. pod tym samym tytułem.

Kierowcy samochodów i motocykliści lubią tę drogę, bo jest położona bardzo malowniczo i pełna zakrętów, czego nie spotyka się w Stanach Zjednoczonych często. Dodatkowo w czasie jazdy można podziwiać luksusowe posiadłości wybudowane wzdłuż drogi. Niektóre mają ponad sto lat.

Kierowca Audi potrącił w Katowicach dwie kobiety na oznakowanym przejściu dla pieszychDwie kobiety potrącone w Katowicach. Weszły na przejście zapatrzone w telefony?

Podobno jadąc Mulholland Drive przez Santa Monica można poczuć prawdziwą historię Hollywood. Swoją rezydencję ma tam m.in. Jack Nicholson oraz wiele innych gwiazd. Pewnie dlatego ta ulica stała się jednym z symboli Los Angeles i bohaterką aż tylu utworów muzycznych, filmowych i literackich.

Jednak kierowcom aut, które rano utknęły nieopodal, pewnie nie były w głowie sentymentalne podróże. Raczej zgrzytali zębami ze złości, bo utknęli w drodze do pracy z powodu, którego w ogóle się nie spodziewali. Cóż, mogło skończyć się gorzej.

Więcej o: