Trzy skradzione pojazdy odzyskane na podkarpackich przejściach granicznych

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwa poszukiwane auta i motocykl. Wartość pojazdów oszacowano łącznie na 130 tys. złotych.

Ujawnianie samochodów pochodzących z przestępczego procederu jest częścią codziennej pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej. Kolejne pojazdy z nielegalnego źródła ujawnili mundurowi bieszczadzcy strażnicy.

W Budomierzu podczas kontroli samochodów wyjeżdżających z Polski do odprawy granicznej zgłosił się 32-letni obywatel Rumunii. Mężczyzna na lawecie przewoził Volkswagena Touarega wyprodukowanego w 2012 roku. Podczas weryfikacji legalności pochodzenia pojazdu strażnicy graniczni ustalili, że SUV figuruje w międzynarodowych bazach poszukiwawczych SIS i INTERPOL jako utracony na terytorium Niemiec. Auto o szacunkowej wartości 75 tys. złotych zatrzymano i wraz z kierowcą przekazano policjantom z Lubaczowa.

Mundurowi z Medyki, na kierunku wjazdowym do Polski ujawnili kradziony motocykl marki Kawasaki. Przewoził go w części bagażowej swojego pojazdu 39-letni obywatel Ukrainy. W czasie odprawy granicznej okazało się, że jednoślad figuruje w bazie INTERPOL jako utracony na terytorium Włoch i jest poszukiwany przez tamtejsze służby. Wartość  motocykla oszacowano na 25 tys. zł.

Pracownicy przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali natomiast poszukiwane BMW serii 1 warte około 30 tys. złotych. Podczas weryfikacji samochodów wjeżdżających do Polski skontrolowana została 26-letnia obywatelka Ukrainy. BMW na ukraińskich numerach rejestracyjnych zostało sprawdzone pod kątem legalność pochodzenia. Kontrola wykazała, że auto zaginęło o na terytorium Danii i jest poszukiwane przez tamtejsze służby. Kobietę oraz BMW przekazano policjantom z Radymna.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Jaki jest nowy Renault Megane E-Tech?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.