Szaleli autem po polnych drogach. Cztery osoby w szpitalu

Popisy za kierownicą starej Hondy Accord skończyły się uderzeniem w drzewo. Cztery poszkodowane osoby trafiły do szpitala.

W sobotę 1 października około godziny 20:30 w powiecie kraśnickim, na terenie jednej z miejscowości w gminie Urzędów (woj. lubelskie) osobowa Honda Accord uderzyła w drzewo. Do zdarzenia doszło w trakcie zjazdu z pola na drogę szutrową, na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków. Na miejscu zdarzenia interweniowały jednostki ratownicze - załogi pogotowia ratunkowego i straży pożarnej.

Samochodem prawdopodobnie kierował 20-latek. Sedanem podróżowało jeszcze troje pasażerów - 16-latka, 26-latka i 30-latek - wszyscy trafili z obrażeniami do szpitala. 20-letni mieszkaniec gminy Urzędów, który jest podejrzany o prowadzenie samochodu, znajdował się w stanie nietrzeźwości - badanie alkomatem wskazało ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci przeprowadzili oględziny z udziałem technika kryminalistyki. Pojazd, którym poruszali się uczestnicy zdarzenia, nie był zarejestrowany, nie posiadał też tablic rejestracyjnych ani ubezpieczenia. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

Mercedes-Benz W116 wyprodukowany specjalnie na rynek amerykański. Można go rozpoznać po charakterystycznie wystającym zderzaku.Dlaczego samochody w latach 70 w USA miały dziwne "wyłupiaste" zderzaki?

Przypominamy, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji kierowcy, ogranicza pole widzenia, wpływa na błędną ocenę odległości i szybkości, znacznie obniża samokontrolę oraz koncentrację, rozprasza uwagę oraz powoduje senność.

Pijany kierowca jest przestępcą. Sąd może orzec nie tylko zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata, ale także wymierzyć karę do 2 lat więzienia oraz zobowiązać do wpłacenia na wskazany cel określonej kwoty. Świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej wynosi od 5 tys. zł w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu, do nawet 60 tysięcy złotych. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Zobacz wideo Pijany traktorzysta jechał zygzakiem i śpiewał
Więcej o: