35-latka w Porsche: 143 km/h w terenie zabudowanym i zatrzymane prawo jazdy

Brak prawa jazdy nie powstrzymał kobiety przed szaleńczą jazdą ulicami miasta. Policjanci ze Świdnicy zatrzymali do kontroli Porsche, które jechało z prędkością 143 km/h. Okazało się, że siedząca za kierownicą 35-latka ma już zatrzymane prawo jazdy.

Policjanci ze Świdnicy zatrzymali Porsche jadące po mieście z prędkością 143 km/h (przekroczyła prędkość o 93 km/h). Za taki wyczyn w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, grozi przede wszystkim zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tymczasem, 35-latka kierująca samochodem już wcześniej zaliczyła taką karę. Cofnięto jej uprawnienia do prowadzenia pojazdów z powodu wcześniejszych przewinień. Po aktualnym przewinieniu okres wydłużono o kolejne trzy miesiące. Przy okazji kobieta została ukarana mandatem w wysokości 2,5 tys. zł i przypisano 15 punktów karnych do jej konta.

Zobacz wideo

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przypominają, że przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym jest zagrożone wysokim mandatem, punktami karnymi i zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące. Jeśli w tym czasie kierowca wsiądzie za kierownicę i zostanie zatrzymany, okres bez prawa jazdy zostanie przedłużony o 6 miesięcy.

Jeśli kierowca w okresie zakazu jazdy zostanie przyłapany po raz kolejny, oprócz mandatu policjant sporządzi dokumentację, na podstawie której organ wydający prawo jazdy całkowicie cofnie uprawnienia. To oznacza konieczność ponownego podejścia do kursu, a następnie zaliczenie egzaminu na prawo jazdy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.