Super Duty Forda potwierdza powrót silnika V8 6.7 L. Ma mieć więcej mocy [WIDEO]

Seria F Super Duty Forda powraca. Producent zaprezentował krótki zwiastun, który zdradza dosyć istotną rzecz.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ford zaprezentował kolejny zwiastun nowej odsłony Serii F Super Duty. To pickupy dla profesjonalistów, wykorzystywane do naprawdę ciężkiej pracy.

Nagranie pokazuje nową tylną klapę, na której obowiązkowo widnieje napis Super Duty, a także na zmodernizowaną górną obwódkę, która jest teraz w kolorze nadwozia, aby uzyskać bardziej wyrafinowany wygląd. Film pokazuje również zestaw ośmioramiennych felg, które wydają się mieć dwukolorowy design.

Zobacz wideo Ford E-Transit Custom na pierwszym wideo

Ford jednak nie zdradza wszystkich szczegółów. Jednak te osoby, które mają orli wzrok dostrzegą plakietkę z oznaczeniem silnika – 6.7 L Power Stroke V8. Obecnie ten silnik wytwarza 482 KM mocy i 1422 Nm momentu obrotowego. Jak to wygląda w nowej odsłonie jeszcze nie wiadomo.

Przecieki sugerują, że poza dieslem, pickup może być wyposażony jeszcze w silnik benzynowy V8 o pojemności 6.8 L, który ma zastąpić starą jednostkę o pojemności 6.2 L. Rozwijała ona moc 390 KM i 582 Nm. Można się również spodziewać odmiany z silnikiem V8 7.3 L. Ma on rozwijać co najmniej 436 KM mocy i 643 Nm momentu obrotowego.

Pomimo tego, że Ford nie podaje teraz specyfikacji, to nie ukrywa, że chce, aby jego Super Duty były najmocniejszymi pickupami przeznaczonymi pod duże obciążenia na rynku. Więcej szczegółów zostanie ujawnionych już 27 września.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.